داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
فرماندار هامون در گفتگو با اوشیدا؛
ماهواره ظاهری فریبنده برای ببیننده ایجاد و نقش ها را در ذهن او ماندگار می کند
کد مطلب: ۳۴۱۵۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
پرندوار بیان داشت: وقتی که علم پیشرفت می کند این نگرانی هست که دو زمینه در استفاده از این علم وجود دارد، زمینه استفاده مثبت و استفاده منفی،و انسان که به پیشرفت دست یابد در هر دو زمینه از آن استفاده خواهد کرد.
ماهواره ظاهری فریبنده برای ببیننده ایجاد و  نقش ها را در ذهن او ماندگار می کند
معصومه پرندوار فرماندار هامون در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ضمن ابراز تأسف از پیشرفت روزافزون ماهواره در بین خانواده های سیستانی و تماشای سریال ها توسط اعضای خانواده به خصوص کودکان خاطر نشان کرد: اولین مکانی که هر فرد شخصیت خود را آنجا شکل می دهد خانواده است.

وی ادامه داد: خانواده ای می تواند شخصیت فرزند خود را سالم پرورش دهد و از انحرافات حفظ کند که خودش سالم باشد و سالم کردن خانواده نیز در گرو بیمه کردن آن در برابر عوامل متعددیست که اثرات منفی بر شخصیت افراد می گذارد.

پرندوار در ادامه بیان داشت: وقتی که علم پیشرفت می کند این نگرانی هست که دو زمینه در استفاده از این علم وجود دارد، زمینه استفاده مثبت و استفاده منفی،و انسان که به پیشرفت دست یابد در هر دو زمینه از آن استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ماهواره با حضور خود در خانه های ما هم تأثیرات ظاهری برای ببیننده ایجاد و هم  نقش ها را در ذهن بیننده ماندگار می کند، افزود: کوته فکری و ساده نگری شخص باعث مقایسه نقشها با اعضاء خانواده خود می شود، وقتی مقایسه می کند انسان ساده نکات منفی را می بیند که این تبعات خود را دارد.

پرندوار افزود: تأثیر دیگر این است که برنامه های ماهواره طرز فکر غیر اسلامی و غیر دینی را ترویج می کند که به گفته مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) یک نوع شبیه خون فرهنگی است.

فرماندار هامون با تأکید بر اینکه دست اندکاران برنامه های ماهواره نمی آیند یک طرز فکری را مستقیما به مخاطب القاء کنند، افزود: آنها زمینه سازی می کنند و یک حرکت آرام و زیرکانه را شروع می کنند. بیننده در ابتدا نمی داند سر انجام این راهی که وارد آن شده کجاست اما وقتی به خود می آید که می بیند چیزی برای از دست دادن ندارد.

پرندوار در پایان ادامه داد: در بحث ماهواره بیشتر تأکید بر تأثیر و ترویج بعضی فرهنگها در جامعه است که متاسفانه بسیار تأثیر گذاشته و نقش و تأثیر ماهواره در متن زندگی مردم است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark