داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
۳۷۰ تخت بیمارستانی در سیستان ایجاد شده/ فعالیت ۱۱۲ پزشک متخصص و فوق تخصص در منطقه
کد مطلب: ۶۳۲۲۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زابل گفت: از آغاز طرح تحول سلامت ۳۷۰ تخت بیمارستانی در سیستان ایجاد شده است.
۳۷۰ تخت بیمارستانی در سیستان ایجاد شده/ فعالیت ۱۱۲ پزشک متخصص و فوق تخصص در منطقه
علی اکبر نصیری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که هر بیمار به جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد، طرح تحول نظام سلامت در سال ۱۳۹۳ رز هفت بسته آغاز شد.

وی افزود: همزمان با سراسر کشور، دانشگاه علوم پزشکی زابل با شروع طرح تحول سلامت اقدامات خود را در این زمینه شروع و زیرساختهای لازم را ایجاد و فراهم کرد که به دنبال آن اتفاقات خیلی خوبی در منطقه افتاد.

نصیری ادامه داد: در طی سه سال نزدیک به ۱۶۰ تخت بیمارستانی و با کمک بخش خیریه و بخش تامین اجتماعی نیز ۱۱۰ تخت دیگر به منطقه سیستان اضافه شده به طوری که نزدیک به ۳۶۰ تا ۳۷۰ تخت بیمارستانی تابه حال در حال ساخت و یا تکمیل و بهره برداری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: از میزان پرداختی مردم در طرح تحول نظام سلامت بین ۳ تا ۶ درصد، در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر پنج درصد و در مناطق شهری نیز ۱۰ درصد کاسته شد.

وی با عنوان اینکه تعداد متخصصین از ۵۵ نفر به ۱۱۲ نفر متخصص و فوق تخصص رسیده است، بیان کرد: تجهیز بیمارستان امیرالمومنین برای اولین بار به دستگاه MRI، تجهیز اتاق های عمل جراحی و افزایش تعداد اتاق های عمل از ۴۰۰ به حدود دو هزار اتاق تنها در طول سه سال انجام گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زابل اذعان کرد: بعضی از مراکز درمانی در استان به عنوان اولین مرکز در کشور فعالیت خواهند کرد که در این راستا در حال ساخت و یا اتمام هستند که در این راستا مرکز بیماری های تنفسی از جمله این مراکز درمانی به شمار می رود که با توجه به وجود گردوغبار منطقه سیستان وجود آن بسیار لازم و حیاتی بود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark