داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده مردم سیستان :
هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند حضرت امام (ره) است
کد مطلب: ۷۴۲۰۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶
محمد سرگزی گفت: هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند و تفکر آزاد اندیشی حضرت امام خمینی(ره) تجلی برادری امت اسلامی و اتحاد در برابر کفر و استکبار جهانی است.
هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند حضرت امام (ره) است
محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اوشیدا گفت: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان وحدت مثال زدنی دارند که می تواند الگویی برای کل جهان باشد.

وی خاطرنشان کرد:امروز به دلیل وجود برخی از نا اهلان که اقدام به ایجاد تفرقه بین مسلمانان می کنند هوشیاری شیعه و سنی بسیاری حائز اهمیت است.

وی افزود: وحدت در اصلاح به معنای آن است که مسلمانان در کنار حفظ اعتقادات مذهبی خودشان بر مشترکات دینی همانند پیامبر اکرم(ص) قرآن و قبله واحد تاکید داشته باشند.

سرگزی تصریح کرد: امروز همه مسلمانان باید از مسائلی که باعث اختلافات سیاسی، مذهبی و نژادی که باعث تضعیف اسلامی می شود دوری کنند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز برای مسلمانان دعوت به وحدت یک پیشنهاد نیست بلکه وظیفه و تکلیف است یعنی همانطور که مسلمانان در توحید خدا را می پرستند در تحصیل وحدت نیز باید بکوشند.

وی همچنین گفت: هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند و تفکر آزاد اندیشی حضرت امام خمینی(ره) تجلی برادری امت اسلامی و اتحاد در برابر کفر و استکبار جهانی است.


Share/Save/Bookmark