داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دولت آینده "واکسیناسیون" را سریعاً به سرانجام برساند/ کمترین میزان رعایت پروتکل ها در پیک پنجم!
کد مطلب: ۷۳۹۴۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶
عضو کمیته کشوری ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: دولت بعدی برنامه جامعی برای واکسیناسیون عمومی به عنوان تنها راه مهار کرونا داشته باشد؛ به گونه ای که در کمترین زمان ممکن واکسیناسیون را به سر انجام برساند. دولت آینده با سرعت واکسیناسیون را به سرانجام برساند
دولت آینده "واکسیناسیون" را سریعاً به سرانجام برساند/ کمترین میزان رعایت پروتکل ها در پیک پنجم!

به گزارش اوشیدا؛ دکتر مسعود مردانی ، متخصص بیماریهای عفونی و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرعت واکسیناسیون در کشور را در این بازه زمانی بسیار مهم عنوان کرد و گفت: در پیک های قبلی کرونا مردم همکاری بهتری به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی با متولیان بهداشت ودرمان کشور داشتند؛ اما متاسفانه در این نوبت یا به دلیل خستگی از زدن ماسک و رعایت پروتکل ها یا به هر دلیل دیگر، کمترین میزان همکاری و رعایت پروتکل ها را شاهد بوده ایم!

وی در ادامه افزود: عدم رعایت پروتکل ها به عنوان مهمترین عامل پیشگیری از یک سو و سرعت انتقال و خطر دلتا و گونه های جهش یافته کرونا از سوی دیگر کار مهار و مقابله با این بیماری را دشوار ساخته؛ لذا این وضعیت برای متولیان کنترل و مهار کووید یک  راه بیشتر باقی نگذاشته و آن یک راه مقوله واکسیناسیون ملی و جمعی است.

متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری اضافه کرد: اما نکته اینجاست که واکسیناسیون مورد بحث باید با سرعت هرچه تمام تر انجام شود، در حالیکه واکسیناسیون حال حاضر سرعت قابل قبولی برای ما ندارد؛ البته برای کشوری با 85 میلیون جمعیت سرعت بیشتری را طلب می کند، بنابراین اگر به دنبال کم کردن تلفات و کم شدن هزینه ها هستیم، باید به هر وسیله ممکن سرعت واکسیناسیون را افزایش دهیم؛ این بهترین و معقول ترین راه است.

عضو هییت علمی دانشگاه شهید بهشتی در بخش دیگری از اظهاراتش خاطر نشان کرد: آنگونه که از شواهد پیداست کرونا هنوز در کشور ما و سایر کشورهای جهان ماندگار خواهد بود؛ لذا توصیه من به دولت آینده این است که با دست پر کار خود را در حوزه مبارزه و مقابله با بیماری کووید19 آغاز کند. دولت آِینده باید برنامه جامعی برای واکسیناسیون گسترده داشته باشد و روی واکسیناسیون تمرکز کند. به گونه ای که در کمترین زمان ممکن برنامه واکسیناسیون را به سر انجام برساند.

 

عکس آرشیوی/ صف متقاضیان دریافت واکسن مقابل یکی از مراکز  واکسیناسیون کرونا

 

مردانی با اشاره به این نکته که واقعیت اثبات شده تا این لحظه  این است که با واکسینه کردن مردم می توان از شر این بیماری تا حدی راحت و آسوده شد، گفت: بر این اساس نمیتوان تنها به رعایت پروتکل ها بسنده کرد؛ چرا که در هر زمانی مردم رعایت پروتکل ها را دست کم بگیرند، دوباره بیماری اوج می گیرد و گونه جدیدی از کرونا موج دیگری و سویه دیگری از این بیماری مرموز را رقم می زند؛ با این وجود باید در امر واکسینه کردن مردم شتاب کرد.

انتهای پیام/

 

Share/Save/Bookmark