داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رفتارهای منافقانه برخی هنرمندان با رسانه‌ملی/ فحش‌هایشان را به تلویزیون دادند؛ حالا با باج‌دهی مدیران برگشتند!
کد مطلب: ۷۳۱۹۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷
جبار آذین، منتقد سینما و تلویزیون در واکنش به حضور ژوله در سریال جدید شبکه سه و عذرخواهی او به خاطر رفتارهای گذشته‌اش با تلویزیون،گفت: بجای آنکه بعضی‌ها از کوچه پس کوچه‌های پشتی تلویزیون و با باج‌دهی وارد این عرصه شوند، تلویزیون از هنرمندان متعهد استفاده کند.
رفتارهای منافقانه برخی هنرمندان با رسانه‌ملی/ فحش‌هایشان را به تلویزیون دادند؛ حالا با باج‌دهی مدیران برگشتند!

به گزارش اوشیدا؛ جبار آذین، منتقد سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درخصوص برنامه سازی در تلویزیون و مشکلات پیش روی برنامه سازان گفت: تلویزیون به لحاظ برنامه سازی، مدیریت و اجرا و همچنین ساختاری که در آن سیطره دارد، دچار معضلات و مشکلاتی است. اما دانستن درست این مشکلات، معضلات و ارزیابی کارشناسانه آن و ارائه راهکارهای برون رفت از این بحران ها برای تلویزیون کاری تخصصی است. در واقع کسانی که می خواهند تلویزیون کشور براستی رسانه ای ملی و مردمی شود، با همراهی و همگامی و ایجاد مسیری روشن و شفاف برای جامعه، اقدام به برنامه سازی برای تلویزیون می کنند.

وی ادامه داد: تلویزیون به دلایل مختلف از جمله داشتن مخاطبان گسترده، با نظرات و سلیقه های مختلف و متنوعی روبرو است. اما ضمن اینکه می باید برنامه سازی و برنامه ریزی بلند مدت آن عمدتا بر مبنای خاص و نظر مردم صورت گیرد و گاه برخی از قشرهای اجتماع و منتقدان و رسانه ها به بعضی برنامه های آن انتقاد می کنند؛ این انتقادها از سر منافع یا گروه گرایی یا غرض ورزی، سودخواهی و باج گیری نیست.

 این منتقد سینما و تلویزیون افزود: در همین امتداد بعضی از هنرمندان حرفه ای به دلایل زیاد از جمله مسائل شخصی و برنامه های سلیقه ای تلویزیون در این رسانه امکان فعالیت را ندارند و یا چون سابق نمی توانند فعال باشند. این می تواند به دلایل مختلف از جمله مسائل مادی برخی هنرمندان و تلویزیون باشد.

آذین ادامه داد: اما در همین عرصه ما شاهد برخی برخوردها از جانب عده ای برنامه ساز یا سازندگان آثار تلویزیونی چه برنامه های سرگرمی و تفریح و چه سریال ها در تلویزیون هستیم که دلیل واکنش ها و برخوردهای آن ها مسائل تلویزیونی و یا تامین نظرات مردم و فرهنگ سازی در تلویزیون نیست. معمولا این عده تا آنجایی خود را به منتقدان و معترضان روال تلویزیون نزدیک می کنند که منافع آن ها تامین شود و درواقع به خاطر رسیدن به سود و منفعت است که به جرگه منتقدان تلویزیونی می پیوندند.

جبار آذین در خصوص حضور مجدد امیر مهدی ژوله در تلویزیون و سریال «چوب خط» که با عذرخواهی مصنوعی این بازیگر همراه بود، گفت: ما در چند سال اخیر بویژه ماه های گذشته شاهد برخی برخوردها از سوی کسانی هستیم که پیشتر در تلویزیون کم و بیش فعال بودند و یا حتی در عرصه تولیدات سریالی یکه تازی می کردند. اما به دلایل مختلف از جمله تغییر مدیریت ها و سلیقه ها و استفاده از گروه های جدید، گروه های قدیمی کمتر امکان فعالیت در تلویزیون به دست آوردند اما همین عده بجای آنکه سعی در نوآوری و خلاقیت داشته باشند و با ارائه مضامین و برنامه های مناسب، تامین کننده نظرات تلویزیون و مردم باشند از زاویه اعتراض به تلویزیون در سدد گرفتن امتیاز برمی آیند.

 وی ادامه داد: نمونه این جریان یکی از هنرمندانی است که مدت هاست در عرصه تولید سریال های تلویزیونی فعال بوده و تا توانسته از زاویه منافع شخصی به تلویزیون هجمه کرده است. اما به محض اینکه به دلیل کوتاه آمدن یا باج دهی برخی مدیران تلویزیون مجددا پای او به این رسانه باز شده تغییر ماهیت و موضع داده و این نوع برخوردهای نازیبا و ناپسند که نمونه ای از برخوردهای منافقانه است نشان دهنده آن است که متاسفانه بعضی نه تنها با خود بلکه با مردم و دستگاه های فرهنگ ساز جامعه که با پول این مردم اداره می شوند، صادق و روراست نیستند.

آذین در پایان گفت: به هرحال تلویزیون می تواند با اتخاذ راهکارهای استراتژی و تاکتیکی مناسب در جهت تولید برنامه های ملی و مردمی از هنرمندان کاربلد و توانا استفاده کند بجای آنکه بعضی ها از کوچه پس کوچه های پشتی تلویزیون از راه های ضابطه و رفاقت با برخی ها وارد این عرصه شوند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark