داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارش اوشیدا از روزهای نفس گیر مردم سیستان؛
طوفان سیستان ۸۱۰ نفر را روانه بیمارستان کرد/بیش از 36 هزار ماسک میان شهروندان شمال استان توزیع شد
کد مطلب: ۶۴۳۷۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲
تداوم طوفان شدید در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان موجب مصدود شدن راه ها و مصدوم شدن شمار زیادی از شهروندان شهرستان های شمالی استان شده است.
طوفان سیستان ۸۱۰ نفر را روانه بیمارستان کرد/بیش از 36 هزار ماسک میان شهروندان شمال استان توزیع شد
به گزارش اوشیدا، تداوم طوفان شن و گرد و خاک در منطقه سیستان موجب بروز مشکلات فراوانی برای ساکنین شهرستان های شمالی استان شده است به گونه ای که شمار زیادی از مردم این مناطق را روانه مراکز درمانی کرده و یا موجب خانه نشینی آنان شده است.

طوفان سیستان ۸۱۰ نفر را روانه بیمارستان کرد
در همین رابطه عبدالرحمن شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به آخرین آمار مصدومان طوفان شدید در شمال سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: از تاریخ ۲۹ مرداد ماه تا صبح امروز در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز چیزی در حدود ۸۱۰ نفر از شهروندان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی و بیمارستان شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، افزود: از این ۸۱۰ نفر مصدوم ۶۳۹ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۱۷۱ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

وی با تاکید بر آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه سیستان، افزود: نیروهای امدادی با تمام قدرت در حال خدمت رسانی به مردم بوده و طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

توزیع بیش از ۳۶هزار ماسک میان مردم سیستان
رسول راشکی نیز در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به اقدامات هلال احمر سیستان و بلوچستان برای امداد رسانی به مصدومان طوفان، اظهار داشت: ۳۶ هزار و ۷۴۲ عدد ماسک و ۷۵۷ سبد غذایی از ۳۰ مرداد تا دوم شهریور میان مردم توفان زده منطقه سیستان واقع در شمال این استان توزیع شده است.

نیروهای هلال احمر با آغاز توفان و وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه حاضر و خدمات رسانی به مردم را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: در این مدت سبدهای غذایی و ماسک ها میان سه هزار و ۴۰۷ نفر از مردم ۴۲ روستای سیستان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در این مدت همچنین ۱۷۷ امدادگر با ۳۵ دستگاه خودرو در این مدت به خدمات رسانی به مردم پرداختند.

طی روز جاری از شدت طوفان کاسته می شود
کارشناس پیش ‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان هم در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، بیان کرد: توفان و گرد و خاک تا اواخر امروز در منطقه سیستان تداوم دارد.

مصدق گودرزی فر خاطرنشان کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه قدری از شدت توفان کاسته شده و از روز چهارشنبه هفته جاری دوباره وزش باد و گرد و خاک در نواحی شمالی سیستان و بلوچستان شدت می یابد.

وی گفت: در این مدت علاوه بر نفوذ گرد و غبار به زاهدان، نواحی مرکزی، مرز شرقی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان توفان گرد و خاک با شدت کمتر رخ خواهد داد.

تمامی جاده های استان باز است
سرهنگ کشواد بهروزی زاده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به شرایط جاده های استان، اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی و وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک و به تبع آن کاهش دید از دیروز برخی محورهای شمال استان از جمله محور«زابل - نهبندان» مسدود شده بود که باتوجه به کاهش سرعت از شب گذشته بازگشایی شد.

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی استان باز است و تردد انجام می شود، بیان کرد: از رانندگان و مسافران عزیز خواهشمندیم تا قبل از شروع سفر از آخرین وضعیت جاده‌های استان مطلع شوند و در صورت اقدام به سفر تمامی نکات احتیاطی و ایمنی را مد نظر قرار دهند.

رئیس پلیس راه سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر با توجه به کاهش شدت طوفان در منطقه سیستان این مسیر بازگشایی شده است اما با شدت گرفتن مجدد وزش باد احتمال مسدود شدن دوباره مسیرها در شمال استان وجود دارد.

وی ضمن توصیه به رانندگان برای رعایت موارد ایمنی در محورهای طوفانی خاطرنشان کرد: شماره تلفن های ۱۱۰ و ۲۱۸۷۹۸۰ و ۳۳۵۲۲۵۰۲ مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه استان به صورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی و امداد رسانی به هموطنان عزیز است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :