داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگ و هنر
امتیاز مثبت 
۰
 
کنکور ۹۸/ کنکوری‌ها مجاز به روزه گرفتن هستند؟
کد مطلب: ۶۶۹۹۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴
دانشجویان در ایام منتهی به کنکور نیاز به چند ساعت استراحت دارند که باید در این زمان بیشترین بهره را از زمان خود ببرند.
کنکور ۹۸/ کنکوری‌ها مجاز به روزه گرفتن هستند؟
به گزارش اوشیدا به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸/ کنکوری‌ها مجاز به روزه گرفتن هستند یا خیر؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری‌ها را تار و مار می‌کند

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

محمدرضا کیوانفر مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روزه گرفتن کنکوری‌ها اظهار کرد: در صورتی که مغز قند کافی نداشته باشد، روزه داری برای افراد مشکل ساز خواهد شد؛ برخی افراد به نوع خوراک خود توجه نمی‌کنند و عادت دارند بدون سحری روزه بگیرند که این رویه سلامت جسمانی آنها را با مشکل روبرو خواهد کرد.

وی بیان کرد: بهتر است کنکوری‌ها برای روزه داری در ماه رمضان چهار تا ۶ ساعت بعد از وعده سحری مطالعه داشته باشند و استراحت خود را به بعد از این ساعات موکول کنند که بهترین زمان برای تثبیت حافظه است؛ به این بچه‌ها توصیه می‌شود در وعده افطار تا سحر به میزان کافی مایعات مصرف کنند تا بدن در اثر کمبود آن تحلیل نرفته و عملکرد مغز دچار مشکل نشود.

کنکور ۹۸/ کنکوری‌ها مجاز به روزه گرفتن هستند یا خیر؟

این مشاور تحصیلی افزود: برخی از مایعات مانند شیر به همراه عسل، موز و غیره برای رفع عطش و رساندن قند کافی به مغز ترکیب غذایی بسیار مناسبی است که مصرف آن در ۲ وعده افطار و پیش از خواب توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ در فصل امتحانات نهایی چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

کیوانفرد تشریح کرد: کنکوری‌ها برای تثبیت حافظه و افزایش یادگیری باید به خواب خود توجه کنند، از این رو به این افراد توصیه می‌شود که ۶ تا هفت ساعت خواب مناسب داشته باشند؛ لازم است یک تا یک ساعت و نیم بین افطار تا صرف شام فاصله باشد و مطالعه سه ساعت پس از صرف افطار آغاز شود.

این مشاور تحصیلی ادامه داد: کنکوری‌ها در این روزها باید از تحرکات بدنی پرهیز کنند؛ به طور کلی زمانی که در وعده افطار غذا وارد بدن می‌شود مغز به قسمت‌های دیگر بدن به جزء دستگاه گوارش و کبد کمتر رسیدگی می‌کند و اگر مطالعه‌ای صورت گیرد، کارآیی و بازدهی مناسبی نیز نخواهد داشت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark