داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
چینش اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات‌غریق و غواصی با ملاحظات خاص/ بی‌اعتنایی به بی‌طرفی!
کد مطلب: ۷۲۹۲۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
به نظر می‌رسد برای انتخاب اعضای مجمع فدراسیون نجات غریق و غواصی رعایت بی طرفی از سوی وزارت ورزش و جوانان صورت نپذیرفته است.
چینش اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات‌غریق و غواصی با ملاحظات خاص/ بی‌اعتنایی به بی‌طرفی!

به گزارش  اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات غریق و غواصی فردا 7 بهمن برگزار خواهد شد تا بعد از چند ماه بلاتکلیفی این فدراسیون رئیس جدید خود را بشناسد.

برای انتخابات این فدراسیون 13 نفر ثبت نام کردند که در نهایت صلاحیت مدیریتی 6 کاندیدا به نام های محمد بابایی، عابد حقدادی، مهدی حیدری، رضا زندی خواری، فرهنگ شادنیا و فاطمه میرآخوری مورد تایید قرار گرفت و این نفرات فردا برای صندلی ریاست این فدراسیون با هم رقابت خواهند کرد.

نکته مهم در آستانه برگزاری انتخابات چیدمان اعضای مجمع است. طبق اساسنامه نماینده ورزشکاران، مربیان، داوران و باشگاه ها توسط وزارت ورزش و جوانان معرفی می شود.

حسب موارد قید شده در اساسنامه برگزاری مجامع و انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، ملاک انتخاب اعضای انتخابی مجمع اصل بی طرفی و شایسته‌سالاری با حضور بهترین ها از بین ورزشکاران (مرد و زن)، داوران و مربیان می باشد. نکته قابل تأمل انتخاب افرادی است که انتفاع مالی از مجموعه نداشته و ذینفع نباشند.

اما درخصوص چیدمان اعضا مجمع فدراسیون نجات غریق و غواصی این مهم نه تنها رعایت نشده بلکه پرده از یک سری ارتباطات پشت پرده نیز برداشته شده که به شائبه ها دامن می زند.

برای مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات غریق و غواصی نماینده ورزشکاران و مربیان دو چهره آشنا هستند که انتخاب آنها با توجه به اتفاقات اخیر در این فدراسیون شائبه دار به نظر می رسد.

ورای اینکه انتخاب این دو از منظر شایستگی و فنی محل پرسش قرار دارد، مراوادت آنها با فدراسیون در ماه های اخیر و در دوران رئیس معزول شائبه برانگیز می نماید.

شرکت متعلق به این دو برادر در طول سه سال اخیر و دوران رئیس معزول با فدراسیون مروادات مالی داشته و رابطه نزدیکی ایجاد کرده و مشخص نیست که انتخاب این دو نفر بواسطه همین ارتباطات خاص صورت پذیرفته یا نه.

حتی اگر بپذیریم که انتخاب نماینده ورزشکاران و مربیان براساس توانمندی فنی و شایستگی صورت گرفته باشد، روابط این نفرات با فدراسیون شائبه هایی را بوجود می آورد که بهتر بود وزارت ورزش و جوانان برای پرهیز از آن نفرات دیگری را انتخاب می نمود.

امیدواریم فردا مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات غریق و غواصی بدون هیچ حاشیه خاصی و در نهایت عدالت برگزار شده و اصلح ترین فرد بدون توجه به همه مشکلات و حواشی خاص انتخاب شود تا این فدراسیون رنگ آرامش و آسایش را ببیند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark