داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
وقتی سیره نبی مکرم اسلام چراغ هدایت بشریت می شود؛
وحدت شیعه و سنی خاری بر چشم دشمنان ایران اسلامی/ قرآن مهمترین محور وحدت بین مسلمانان
کد مطلب: ۷۴۵۸۳
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴
شماری از روحانیون در مصاحبه‌های مختلف ضمن تاکید بر وحدت و برادری، گفتند: وحدت شیعه و سنی خاری بر چشم دشمنان ایران اسلامی است.
وحدت شیعه و سنی خاری بر چشم دشمنان ایران اسلامی/ قرآن مهمترین محور وحدت بین مسلمانان
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، دشمنان اسلام همواره سعی داشتند با برجسته کردن اختلاف میان شیعه و سنی بین آنها تفرقه اندازند اما امام خمینی (ره) با درایت و دوراندیشی و به پیشنهاد آیت الله خامنه ای، یک هفته اختلاف نظر در میلاد پیامبر اعظم (ص) را به نام هفته وحدت نامگذاری کردند.

آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در پیامی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص)، مایه رحمت برای جهانیان و به عنوان منادی «کلمه توحید» و «توحید کلمه» است،گفت: وحدت جامعه اسلامی به عنوان اولویت اصلی جهان اسلام و لازمه حفظ عزت، اقتدار، استقلال و بازیابی مجد و شوکت و احیاء مجدد تمدن اسلامی، زمینه‌ساز تعامل و همکاری مسلمانان با یکدیگر و تلاش مشترک برای رشد جامعه اسلامی و شکوفایی امت مسلمان و دستیابی به قله‌های کمال، علم و فرهنگ است که آیات قرآن کریم و روایات و سیره مستمره انبیاء و ائمه هدی(علیهم السلام) مؤید و تاکیدکننده این امر می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه اگر سنت و سیره پیامبر اکرم(ص) الگوی ما باشد، حوادث دردناکی که بعضا در جهان اسلام شاهدش هستیم و هم‌چنین تحرکات اخیر در استان سیستان‌وبلوچستان رخ نمی‌داد، افزود: متاسفانه در وقایع اخیر، تفرقه‌افکنی جاهلان و کینه‌ورزان، موجب دست‌افشانی و پایکوبی دشمنان قسم خورده اسلام شد و بوق های تبلیغاتی غربی، عِبری و عَربی، فریب‌کارانه، تصویر وارونه و غلطی از جامعه شیعه و اهل سنت استان به ملت ایران و دنیا نمایش دادند.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: در حالی که این مردم نجیب و شریف در رخدادهای مختلف و مشارکت‌های عمومی از جمله انتخابات، راهپیمایی، رزمایش مواسات و... دوشادوش یکدیگر، نقش چشمگیری در تقویت انقلاب و نظام اسلامی ایفا کرده و در چالش‌های مختلف نیز دست رد بر سینه دشمنان کوبیده و از عزت نظام اسلامی دفاع کرده اند.

وی ادامه داد: در این وانفسای تبلیغات سوء دشمنان خارجی، فرمایش راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی که منبعث از دستورات خداوند در قرآن کریم است مبنی بر «جهاد تبیین» و روایت صحیح و عادلانه از مسائل و پشت پرده تحرکات دشمن می‌تواند به عنوان باطل السحر اقدامات شان عمل نماید و در همین راستا نقش علما، اساتید دانشگاه، معتمدین، صاحبان تریبون و فعالان رسانه نقشی حیاتی و جریان‌ساز خواهد بود.

آیت الله محامی اظهار کرد: مایه افتخار است در شرایطی که مستکبران وحدت جامعه را نشانه گرفته، مردم فهیم و بصیر استان سیستان‌وبلوچستان(پایتخت وحدت جمهوری اسلامی ایران) با تأسی به سیره پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و اتحاد و انسجام خار چشم بدخواهان بوده؛ اجازه جولان بیشتر به دشمنان خارجی و رسانه‌های آنها را نداده و با هوشیاری و پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، توطئه‌ها را خنثی کردند.

بافت مذهبی شیعه و سنی سیستان و بلوچستان منحصر به فرد است

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اصغری حسامیه، کارشناس مذهبی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: جمع کثیری از اهل سنت در ایران و سیستان و بلوچستان در کنار جمع کثیری از اهل تشیع در کنار همدیگر زندگی می کنند.

وی افزود: در همه مناطق شیعه و سنی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و اگر باهم وحدت نداشته باشند، آسیب‌پذیر خواهند بود و علمای اسلام بر این باور هستند که این دو گروه می‌توانند در سایه وحدت دینی زندگی خوبی داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین اصغری حسامیه با بیان اینکه بافت مذهبی سیستان و بلوچستان به شکل منحصر به فرد است، تصریح کرد: تعاملات بین شیعه و سنی از معاملات اقتصادی تا امور معاشرت، ازدواج های فامیلی و قومی بین آنان پررنگ است.

کارشناس مذهبی اذعان کرد: تاریخ این استان شهادت می دهد به اینکه شیعه و سنی در کنار هم به صورت مسالمت آمیز زندگی کردند و با انتخاب مسئول مذهب آن لحاظ نشده است.

وی با اشاره به موضوع وحدت در جامعه گفت: وحدت از جمله مسائل مهمی است که در قرآن و روایات معصومین بر ضرورت آن تاکید فراوان شده است و با وجود برخی از اختلاف سلیقه ها، نظرها وباورها باید محقق شود.

حجت الاسلام و المسلمین اصغری حسامیه خاطر نشان کرد: مسلمانان جهان باید به این باور برسند که برای رهنمون شدن به سوی کمال و سعادت دنیا و عقبی، راهی جز وحدت امت اسلام نیست و دشمن نیز هرگز نمی‌تواند بر این وحدت دخالت کند.

قرآن مهمترین محور برای وحدت میان مسلمین است

حجت الاسلام والمسلمین دهقان، امام جمعه شهرستان خاش گفت: میلاد مبارک پیامبر گرامی اسلام سراسر خیر و برکت برای جهان اسلام و تمامی مسلمین می باشد میلاد پیامبر(ص)به روایت اهل تشیع دوازدهم ربیع الاول و به روایت اهل تسنن هفدهم ربیع الاول است که این پنج روز هفته وحدت بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هفته وحدت نامگذاری شده است.

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) دو چیز امانت نزد مسلمین به جا گذاشته اند قرآن و اهل بیت(ع) که با توسل به این دو رستگار خواهیم شد چرا که اهل بیت پیامبر به مثل کشتی نوح می باشد که هر کس سوار بر کشتی گردد رستگار و هرکس تخلف کند غرق خواهد شد لذا راه رستگاری مسلمین در وحدت و تشکیل امت واحده است.

امام جمعه شهرستان خاش اظهار کرد: در استان سیستان و بلوچستان همه پایبند به احترام و تبعیت از اهل بیت عصمت و طهارت می باشند و در اتفاقات اخیر وحدت بین مسلمین به خوبی ظاهر و ملموس شد.

وی گفت: مقام معظم رهبری نسبت به برادران اهل تسنن فرموده اند من در میان اینها زندگی کرده ام عمیقا به نظام و انقلاب پایند هستند، این مهم می طلبد تا خانواده ها هوشیاری، بصیرت و آگاهی لازم را داشته و به فرزندان خود انتقال دهند.

دهقان افزود: با توجه به پیشرفت های کشور جمهوری اسلامی و انقلاب در زمینه های مختلف دشمنان تاب دیدن پیشرفت انقلاب را نداشته و از هر فرصتی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کنند غافل از آنکه ملت ما هوشیار تر از آن هستند که به دام توطئه و نقشه های دشمنان نظام بیفتند.

وی از مردم و نظام خواست کسانی که در آشوب ها و اغتشاشات حضور داشتند را به شدید ترین نحو محکوم و به سزای اعمالشان برسانند تا دیگر هیچ کس به خود اجازه ندهد خللی در امنیت مردم و اموال عمومی ایجاد کند.

هفته وحدت بهترین فرصت برای همگرایی بین مسلمین جهان است

حجت الالسلام والمسلمین اشفاق وحیدی،امام جمعه ملبورن و نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا با تبریک هفته وحدت در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: امام خمینی ۱۲ تا ۱۷ربیع الاول را هفته وحدت نامیدند زیرا بزرگداشت این ایام نشان دهنده یکپارچگی مسلمین جهان برای دفاع از اصول و ارزش های اسلامی به ویژه ایجاد یک جبهه علیه دسیسه دشمنان مشترک است.

وی، وحدت بین امت اسلامی را موجب ناکامی دشمنان اسلام دانست و افزود: پیروی از سیره نبوی (ص) بهترین روش تحکیم وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان و مرکز راهنمایی و هدایت برای مسلمین جهان و بهترین شیوه برای مبارزه با تفرقه افکنی آنان است.


امام جمعه ملبورن ادامه داد: هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت اتحاد بین مسلمانان است و باید از این فرصت ارزشمند برای تقویت مبانی وحدت اسلامی استفاده کرد و بهانه‌ای به دشمنان برای نفوذ در میان صفوف متحد ندهند و شیعه و سنی در کنار یکدیگر و به صورت جهانی آن را گرامی می‌دارند.

وی گفت: سیره و زندگانی نبی مکرم اسلام چراغ هدایت برای بشریت و روش زندگی راستین برای امت اسلامی و دفاع از مستضعفین و مظلومان و مبارزه علیه ظلم و استکبار اساس نظام محمدی و شریعت اسلام است.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا تصریح کرد: کرامت انسانی و احترام بشریت در گروی سیره نبوی است، و این نیاز امروز جوامع است و باید پیروی از تعلیمات و منویات جامعه را علنی بیان کرد و باید اخلاق حسنه و بی نظیر را برای تمام جهانی بازگو کرد و به ویژه قشر مسلمان باید برای رفاه، سعادت و سربلندی سیره نبوی را سرمشق خود قرار دهند.

حجت الاسلام وحیدی خاطرنشان کرد: دشمنان مشترک اسلام امروز فقط و فقط درصدد پاشیدن بذر نفاق و تفرقه در جهان و جوامع اسلامی هستند، این عناصر به نام اسلام و پیامبر(ص) مرتکب افراط گرایی، تکفیر و تزریق نفرت و دروغ میان مردم هستند لذا شیعه و سنی باید با همکاری هم این عناصر خرابکار را رسوا کنند و پشتیبانان آنان یعنی قدرت‌های استکباری از جمله رژیم صهیونیستی را در طرح‌های شیطانی خود ناکام بگذارند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark