داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
فیس بوک ربات گوشی یاب می سازد
کد مطلب: ۷۱۱۵۳
تاریخ انتشار:شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۰
گروه تحقیقاتی هوش مصنوعی فیس بوک از تولید ربات جدیدی خبر داده که می تواند گوشی های افراد را پیدا کند و در اختیار مالکان آنها قرار دهد.
فیس بوک ربات گوشی یاب می سازد

به گزارش اوشیدا به نقل از  خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از زد دی نت، ربات جدید فیس بوک قادر به درک فرامین صوتی است و اگر به آن گفته شود گوشی در حال زنگ زدن من را بیاور، برای یافتن گوشی فرد اقدام کرده و گوشی را به مالک تحویل می دهد.

ربات ها معمولا قادر به شناسایی اصوات خاص نیستند و نمی توانند در صورت شنیدن یک صدا به سمت محل تولید آن صدا حرکت کنند. مگر اینکه دقیقا محل تولید یک صدا به آنها اعلام شود. اما ربات فیس بوک از این لحاظ متفاوت است و به فناوری موسوم به ساوند اسپیس مجهز شده تا بتواند موقعیت فیزیکی اجسام را از طریق شناسایی صدای آنها تشخیص دهد.

ربات یادشده که به طور خودآموز طراحی شده با هر بار یافتن اشیا دقت خود در زمینه موقعیت یابی جغرافیایی را افزایش می دهد و لذا به تدریج می تواند با سرعت بیشتری یک گوشی در حال زنگ زدن را بیابد و خود را به آن برساند. این سیستم فعلا در محیط های دربسته به خوبی عمل می کند و امید می رود با ارتقای آن بتوان از آن در محیط های آزاد نیز استفاده کرد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark