داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر:
علت صدور فرمان ترامپ برای انتقال پایتخت، بهره برداری از توان لابی های صهیونیستی در کنگره آمریکا است
کد مطلب: ۶۲۳۳۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
امام جمعه شهر علی اکبر گفت: علت صدور فرمان ترامپ برای انتقال پایتخت، بهره برداری از توان لابی های صهیونیستی در کنگره آمریکا برای اینکه شرایط رد استیضاح ترامپ فراهم شود و بعد از فرمان کنگره به استیضاح او رای منفی دادند.
علت صدور فرمان ترامپ برای انتقال پایتخت، بهره برداری از توان لابی های صهیونیستی در کنگره آمریکا است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر عنوان کرد: در روزهای گذشته شاهد رونمایی از توطئه جدید آمریکایی صهیونیستی برای به رسمیت شناختن رژیم جعلی اسرائیل و توهین به مسلمانان دنیا بودیم.

وی افزود: رئیس جمهور ابله آمریکا با امضا طرح انتقال پایتخت اسرائیل از تل آویو به قدس شریف آتش فتنه ای را ایجاد کرده است که اول دامان خودش را خواهد گرفت.

حجت الاسلام اشرفیان ابراز کرد: آمریکا برای اینکه اسرائیل را به جهانیان تحمیل کند و به رسمیت بشناسد دست و پا می زند و در واقع رژیم اسرائیل را خود با ترور و کودتا و اشغال به وجود آورده و می خواهد آن را به عنوان یک پایگاه نظامی برای آمریکا حفظ کند.

وی تصریح کرد: اساسا کشوری به نام اسرائیل در جغرافیای جهانی وجود ندارد که پایتخت برای آن تعریف شود.

حجت الاسلام اشرفیان تاکید کرد: یهودیانی که از کشور های مختلف دنیا در سرزمین اسلامی فلسطین وارد شدند و با حمایت آمریکا خاک این کشور را اشغال کردند، تقریبا ۹۰ درصد خاک این کشور با شهرک سازی و تصرف عدوانی غصب کردند و مردم فلسطین را با زور و اجبار گلوله از سرزمین آباد و اجدادی آنها اخراج می کنند.

وی بیان داشت: قدس متعلق به یک کشور و یک مذهب نیست، قدس شریف محور همه ارزش های اسلامی و متعلق جهان اسلام است، متعلق به بیش از یک میلیارد مسلمان در سراسر دنیاست، قدس مهمترین اولویت دنیای اسلام است اینکه می خواستند پایتخت اسرائیل را به بیت المقدس انتقال بدهند در دولت های مختلف آمریکا مطرح بوده اما علت صدور فرمان ترامپ برای انتقال سفارت، بهره برداری از توان لابی های صهیونیستی در کنگره آمریکا برای اینکه شرایط رد استیضاح ترامپ فراهم شود و بعد از فرمان کنگره به استیضاح او رای منفی دادند.

امام جمعه شهر علی اکبر ادامه داد: طرح آمریکا برای معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل بر خلاف تمام قوانین و قطعنامه های سازمان ملل و خلاف حقوق بشر است ، آیا جریحه دار کردن عواطف و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در دنیا و غصب علنی اماکن مقدس اسلامی و تصرف خانه و سرزمین مسلمانان فلسطین حقوق بشر نیست؟ توهین به جوامع اسلامی نیست؟ چرا سازمان ملل نمی تواند آن را محکوم کند و مانع این توطئه آمریکایی صهیونیستی شود.

وی اضافه کرد: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری اینکه ادعا می کنند می خواهند قدس را پایتخت فلسطین اشغالی کنند، از عجز و ناتوانی آنهاست، دست آنها بسته است و نمی توانند اهدافشان را پیش ببرند، پیروزی ازاسلام است و فلسطین آزاد خواهد شد و ملت فلسطین به پیروزی خواهد رسید این وعده خداست و قطعا محقق خواهد شد.

وی بیان داشت: وقتی طرح آمریکایی اسرائیلی داعش با شکست مواجه شد و این غده سرطانی از دامن جامعه جهانی و کشور های اسلامی حذف شد دشمنان اسلام به دنبال فتنه جدیدی هستند که در این طرح از سران شیوخ کشور های به ظاهر مسلمان جاهل و فریب خورده بهره برداری ابزاری می کنند برای تضعیف محور مقاومت و راه انداختن جنگ در منطقه تا امنیت رژیم صهیونیستی حفظ شود، اما جمهوری اسلامی ایران نشان داد.

امام جمعه شهر علی اکبر خاطرنشان کرد: در کنار افزایش توان نظامی و دفاعی و قدرت تاثیرگذار خود، با حفظ وحدت و انسجام اسلامی با کشورهای همسایه و فرق اسلامی مانع اجرایی شدن توطئه دشمنان می شود و با همه کشورهای اسلامی روابط حسنه و مسالمت آمیز دارد مگر کشورهایی که خود تمایل به اقتدار و اتحاد اسلامی نداشته باشند و سر سپرده آمریکا و سلطه گرای غربی باشند.

حجت الاسلام اشرفیان تاکید کرد: این اقدام مذبوحانه آمریکا برای انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توهین به مقدسات بزرگ اسلامی و به شدت محکوم است و باید همه کشور های اسلامی متحد و هم صدا این جریان را محکوم و با آن مقابله کنند، آمریکا و اسرائیل در برابر عظمت جهان اسلام قطره ای ناچیز هستند که اگر امت اسلام اختلافات را کنار بگذارد، قطعا بر آنها فائق می آید؛ همه مشکلات دنیای اسلام حاصل تفرقه بین مسلمین است که باعث سوء استفاده و رخنه دشمن شده است.

وی اذعان داشت: عدو شود سبب خیر اگر خدا بخواهد، آمریکا با این اقدام سبب خودکشی و نابودی اسرائیل پیش از موعد احتمالی می شود، قطعا و یقینا با این اقدام احمقانه ترامپ به زودی شاهد فروپاشی و نابودی رژیم جعلی اسرائیل همانند فروپاشی شجره خبیثه داعش خواهیم بود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark