داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
امام جمعه بنجار:
مسولین نسبت به افزایش فرهنگ مطالعه عمومی تلاش بیشتری داشته باشند/ استاندار احیا تالاب هامون و بازگشایی هدفمند مرز را در دستور کار قرار دهد
کد مطلب: ۶۱۹۸۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
امام جمعه بنجار گفت: استاندار جدید مطالبات مردم به ویژه احیا تالاب هامون و بازگشایی هدفمند مرز را در دستور کار قرار دهد.
مسولین نسبت به افزایش فرهنگ مطالعه عمومی تلاش بیشتری داشته باشند/ استاندار احیا تالاب هامون و بازگشایی هدفمند مرز را در دستور کار قرار دهد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه بنجار با توجه به اقدامات و تحرکات دشمنان علیه اعتقادات مذهبی تشیع در موضوع فلسفه عزاداری آیات و روایاتی که تایید کننده عزاداری است را بیان و عنوان کرد: خداوند برای دخترانی که قبل از اسلام زنده به گور شدند روضه می خواند بنابراین زمین و آسمان در عزای حسین گریستند.

وی افزود: پیامبر برای شهدا احد به خصوص حمزه سیدالشهدا سه روز مجلس عزا برقرار کرد بنابراین مردم هر چه عزاداری ها بیشتر شرکت کنند باعث کوری چشم دشمنان خواهد شد.

حجت الاسلام پارسا با گرامی داشت علامه طباطبایی به روز کتابخوانی و کتاب اشاره و تصریح کرد: همه آحاد جامعه باید برنامه کتابخوانی را جز برنامه زندگی خود قرار دهند که مطالبه مقام معظم رهبری است.

وی تاکید کرد: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور ۷۵ دقیقه است که نسبت به میانگین جهانی بسیار اندک است و علاوه بر تلاش مردم برای بالا بردن سطح سرانه مطالعه، مسئولین نسبت به گسترش فضای مطالعه در پارکها و بوستانها، مساجد، بیمارستانها، نانوایی ها، سوپری ها، ایستگاههای اتوبوس و اماکن عمومی اقدامات موثرتری انجام دهند.

امام جمعه بنجار به روز وقف اشاره و خاطرنشان کرد: وقف صدقه جاریه ای برای آخرت انسان است و فرهنگ وقف در جامعه باید گسترش پیدا کند و حوزه وقف امروز موارد مختلفی مثل سلامت و بهداشت، مدارس، مصلی و اهداء عضو است.

حجت الاسلام پارسا ابراز کرد: استاندار جدید باید نگاه عادلانه و بالسویه و توزیع مساوی امکانات و تجهیزات به همه شهر های استان، احیاء تالاب هامون با مذاکره و نجات مردم سیستان از خشکسالی، بازگشایی هدفمند مرز و جلوگیری از منافع نامشروع عده ای فرصت طلب و استفاده مردم کف خیابان از مرز، تلاش و پیگیری و تصویب منطقه آزاد سیستان و تعامل و ارتباط نزدیک با نمایندگان که قطعا با روحیه جهادی و بسیجی این امر محقق خواهد شد در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark