داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
همه گروه های سنی در معرض ابتلا به شپش سر
کد مطلب: ۶۸۸۳۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: از ابتدای آغاز سال تحصیلی اقدامات پیشگیرانه با هدف آموزش، تشخیص بیماری و درمان در مدارس پنج شهرستان در منطقه سیستان آغاز شده است.
همه گروه های سنی در معرض ابتلا به شپش سر
مجید رضا اکبری زاده در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: جهت بهداشت و سلامت دانش آموزان در مدارس، بهورزان برای انجام غربالگری و ارجاع برای درمان دانش آموزان مبتلا به شپش سر را بر عهده دارند.
وی افرود: تمام گروه های سنی در معرض خطر ابتلا به شپش سر هستند و مختص قشر خاصی نمی شود.
اکبری زاده تصریح کرد: حضور دانش آموزان در مکان های عمومی به خصوص مدارس و مهد کودک ها ریسک ابتلا به بیماری را زیاد کرده است که در بین دختران به دلیل استفاده از پوشش بیشتر گزارش شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز سال تحصیلی اقدامات پیشگیرانه با هدف آموزش، تشخیص بیماری و درمان در مدارس پنج شهرستان در منطقه سیستان آغاز شده است، گفت: اجرای برنامه ‌های آموزشی برای دانش آموزان و اولیاء، معاینات غربالگری و ارجاع موارد مشکوک به نزدیک‌ ترین مراکز درمانی، از جمله اقدامات انجام شده در مدارس سیستان است.
وی ادامه داد: مهم ‌ترین توصیه ما به خانواده ها، مربیان بهداشت مدارس و اولیای مدرسه این است که اگر نشانه ‌هایی مانند خارش سر و رشک در سر دانش آموزان مشاهده کردند، برای غربالگری، بررسی و درمان در سریع ‌ترین زمان به مراکز خدمات جامع سلامت یا پزشکان مراجعه کنند.
وی گفت : شپش سر معمولا در خارج از بدن ميزبان بيش از يك روز زنده نمي ماند بنابر اين پاكسازي محيط خانه همزمان با درمان فرد بايد صورت گیرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark