داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
بررسی فرصت های ایجاد شده در حوزه علم و فناوری به واسطه تحریم ها
کد مطلب: ۱۲۸۴۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۲
اوشیدا: درجلسه كارگروه مشورتي ستاد راهبري اجراي نقشه جامع علمي فرصت‌های ایجاد شده در بخش علم و فناوری بر اثر تحریم‌ها بررسی شد.
بررسی فرصت های ایجاد شده در حوزه علم و فناوری به واسطه تحریم ها
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: جلسه ۸۷ كارگروه مشورتي ستاد راهبري اجراي نقشه جامع علمي كشور، در دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي برگزار شد.

در این جلسه که به بررسي روند تحريم‌هاي برخی از کشورهای غربی عليه کشورمان و ظرفيت‌هاي ايجاد شده در حوزه علم و فناوري بر اثر اين تحریم‌ها اختصاص داشت، نماینده یکی از نهادهای مسئول گزارشی در این زمینه ارائه کرد.

از جمله موارد مطرح شده در این گزارش، بهانه‌هاي دشمنان انقلاب اسلامي براي اعمال تحریم‌ها عليه کشورمان، روند شكل گيري و حوزه هاي هدف تحريم، مراحل برنامه‌ریزی و اجرای این تحریم‌ها، كشورهاي شركت‌كننده در این طرح، روش‌ها و اقدامات پيشگيرانه و عملياتي کشورمان براي مقابله با تحريم‌ها بود.

در بخش تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با تحریم‌ها، به تدابیری از جمله برنامه‌ریزی برای انجام معاملات ارزی کشور با ارزهایی غیر از یورو و دلار برای مقابله با تحریم بانک مرکزی اشاره شده است.

در قسمت مربوط به فرصت‌های ایجاد شده بر اثر تحریم‌ها نیز به مواردی مانند پیشرفت‌های فني و مهندسی، شفافيت در بخش مدیریت ارزی کشور، افزايش تعامل با كشورهاي همسايه و افزايش تقاضا براي كالاها و خدمات توليد داخل اشاره شده است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :