داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارش اوشیدا از مشکلات آلوده ترین شهر جهان؛
تله های مرگ در کمین شهروندان سیستان/خیابان های زابل به هیچ عنوان استاندارد نیست/مسئولیت رسانه ها پوشش مشکلات مردمی است
کد مطلب: ۶۴۵۰۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
زابل به کلیکسیونی از مشکلات گوناگون تبدیل شده که هر کدام از این معضلات به تنهایی موجب بروز مشکلات فراوانی برای شهروندان این دیار شده است.
تله های مرگ در کمین شهروندان سیستان/خیابان های زابل به هیچ عنوان استاندارد نیست/مسئولیت رسانه ها پوشش مشکلات مردمی است
به گزارش اوشیدا، شاید تاکنون برایتان اتفاق افتاده باشد که در یک خیابان یا کوچه در حال قدم زن و رانندگی هستید و ناگهان متوجه چاله ای عمیق بر سر راه خود می شوید، گودالی عمیق که اگر به موقع متوجه آن نشوید به درون آن سقوط کرده و در خوشبینانه ترین حالت ممکن روانه بیماستان شده و چند روزی را باید با درد ناشی از این حادثه سپری کنید.

حکایت چاله های سرگردان حکایت این روزهای زابل است شهری که گویی برای حوادث و اتفاقات عجیب ساخته شده و هر روز نیز باید شاهد یک ناممکن جدید باشد، آری کلمه ناممکن یا بعید بهترین واژه برای توصیف اتفاقاتی است که در این شهر اتفاق می افتد، از طوفان های چتدین ماهه و مشهور شدن به عنوان آلوده ترین شهر جهان تا سبز شدن چاله های فراوان در هر کوچه و خیابان این شهر گوشه ای از حوادثی است که جمع شدن آنها در کنار هم برای هر ذهن خلاقی نیز غیرممکن خواهد بود.

اگر ساعتی در این شهر به پیاده روی مشغول شوید به عمق فاجعه پی خواهید برد، تاجایی که حتی در فواصلی کوتاه نیز با انبوهی از مشکلات شهری مواجه خواهید شد به گونه ای که اگر از چاه فاضلاب سبز شده در پیاده رو جان سالم به در ببرید و با خوش شانسی قبل از سقوط شیئی سنگین که طوفان آن را از جای کنده و بر سرتان فرود آورده نیز نجات پیدا کنید باز هم ممکن است به دلیل آلودگی هوا و تصادف با رانندگان بی احتیاط یا حتی برخورد با معتادین دوره گرد و دیگر معضلاتی که در این منطقه از کشورمان گرد هم آمده اند به مشکلی بزرگ گرفتار شده و میهمان بیمارستان های شلوغ و بعضا آلوده زابل شوید.

در همین رابطه با سراغ تنی چند از شهروندان این شهر پر آشوب رفته تا جویای احوال آنان شویم و از چند و چون زندگی در این منطقه باخبر شویم و لحظه ای پای درد و دل آنان بنشینیم.چاله های خیابانی همچون تله های مرگ عمل میکنند
حامد شهدادی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با گلایه از عدم توجه مسئولین زابل برای حل مشکلات موجود، اظهار کرد: بارها برای حل مشکلاتی چون چاله های موجود در پیاده رو و خیابان های زابل به استانداری و شهرداری مراجعه کرده ایم اما هیچ کس پاسخگو نیست.

وی افزود: برخی معابر شهر به دلیل نداشتن روشنایی کافی به محل هایی خطرناک برای شهروندان تبدیل شده اند به گونه ای که با کوچکترین بی احتیاطی و حواس پرتی ممکن است هر کسی به درون گودال های سبز شده در این نقاط سقوط کند.

این شهروند زابلی با اشاره به اینکه شهرداری زابل هیچ اقدامی برای حل این مشکلات انجام نمی دهد، بیان کرد: روزی نیست که شاهد پخش شدن زباله ها در خیابان ها و کوچه های شهر نباشیم به گونه ای که این تصویر نا زیبا را می توان در تمامی معابر شهری زابل مشاهده کرد.

وی ادامه داد: معتادین و دوره گرده های که از روستاهای اطراف به این شهر مراجعه می کنند نیز با گشتن زباله ها و پخش کردن آنها بر عمق فاجعه افزوده اند.زباله گردها و معتادین خیابانی باید جمع آوری شوند

یکی دیگر از شهروندان زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با بیان این مطلب که بزرگترین مشکل زابل ناشی از عدم مدیریت درست است، گفت: متاسفانه در هر سیستم اداری این شهر که وارد شویم با این مشکل عدم مدیریت درست مواجه خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: معتادین دوره گرد با سرقت درب های فاضلاب ها موجب به وجود آمدن تله های مرگ بر سر راه شهروندان شده و با پاره کردن کیسه های زباله باعث بروز مشکلات فراوانی برای ما می شوند.

دهمرده با اظهار نگرانی از افزایش تعداد معتادین خیابانی در سیستان، اذعان داشت: دیگر در شب ها هیچ زن و دختری جرات خروج از خانه را ندارد چراکه شهر پر شده است از افرادی مشکوک که در زباله ها به دنبال ضایعات می کردند و به صورتی ناخوش آیند در معابر شهری به خواب فرو رفته اند.

این بانوی سیستانی با تاکید بر اینکه خیابان های زابل پر از چاله چوله های مختلف است، افزود: یکی دیگر از مشکلات ما وجود پستی و بلندی های گوناگون در خیابان های شهر زابل و حتی چاله های عمیقی است که به ناگاه بر سر راه رانندگان سبز می شود که باید شهرداری برای حل این مشکل اقدام کند.مسئولین پای درد و دلهای مردم بنشینند
احمد پیری نیز در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، اظهار داشت: به راستی نمی توانیم برای انبوه مشکلات شهر زابل کاری کنیم انگار باید ساکنین این شهر محروم همواره با مشکلات این چنینی دست به گریبان باشند.

وی با اشاره به اینکه جمع آوری زباله های شهری زابل به درستی انجام نمی شود، ادامه داد: اگر در ساعتی مشخص ماشین های حمل زباله اقدام به جمع آوری آشغال های موجود کنند دیگر شاهد این وضع نخواهیم بود.

این شهروند زابلی بیان کرد: مسئولین زابل اگر نمی توانند اقدامی مثبت برای مردم انجام دهند حداقل وظایف خود را به درستی انجام دهند، مردم این منطقه به اندازه کافی گرفتار بیکاری، فقر، طوفان و خشکسالی هستند و واقعا دیگر توانی برای مواجه شدن با انبوه مشکلات دیگر را ندارند.

وی در پایان با دعوت از مسئولین شهرس زابل برای حضور در جمع مردم و نشستن پای درد دل آنان، تصریح کرد: ای کاش مسئولین به خود زحمت داده و حداقل در ماه یک بار پای درد دل مردم مینشستند تا از مشکلات آنان باخبر شوند یا انبوه رسانه های موجود در سیستان این مشکلات را پوشش میدادند تا مسئولین به خود آمده و اقدامی مثبت انجام می دادند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :