داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
کدام دستگاه‌ها در امر بهره‌وری پیشرو بوده اند؟ / گزارش عملکرد بهره‌وری دستگاه‌ها روی میز رئیس جمهور
کد مطلب: ۶۷۴۸۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
پهلوانی گفت: پایان اردیبهشت امسال ۳ دستگاه نمونه و پیشرو در امر بهره وری معرفی شدند.
کدام دستگاه‌ها در امر بهره‌وری پیشرو بوده اند؟ / گزارش عملکرد بهره‌وری دستگاه‌ها روی میز رئیس جمهور
فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در گفت‌وگو با خبر خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دستگاه‌های موفق در زمینه بهره وری، گفت: عملکرد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به ۳ رده تقسیم بندی می‌شود، گزارشی از این رده بندی در پایان اردیبهشت ۹۸ اعلام شد.

وی افزود: این گزارش قرار بود در هفته گذشته به هیئت دولت برود که به علت جلسات ضروری برخی وزیران به هفته‌های آینده موکول شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در بین دستگاه‌هایی که مورد بررسی قرار داده ایم سه دستگاه به عنوان پیشرو انتخاب شدند که شامل وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سازمان انرژی اتمی است، این دستگاه‌ها از اهداف تعیین شده نیز موفق‌تر عمل کرده اند.

پهلوانی بیان کرد: خوشبختانه وزرا پیگیر جدی و به موقع موضوع بهره وری و افزایش راندمان کاری سازمان‌ها در بخش های مختلف کاری خود هستند و ما نیز در ارائه راهکار‌های لازم تلاش می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه برخی دستگاه‌ها هنوز برای همکاری در افزایش بهره وری در اقتصاد ایران توجیه نشده اند، گفت: باید برای سازمان‌ها و نهاد‌ها در قالب کمیته بهره وری کلاس‌ها و جلسات آموزشی برگزار شود تا آن ها با هدف های کلان بیش تر آشنا شوند و این موضوع را جدی تر بگیرند.

رئیس سازمان ملی بهره وری تصریح کرد: طی سال‌های گذشته تغییرات بسیار زیادی در موضوع افزایش بهره وری دیده شده است به طوری که از بین تمام وزارتخانه‌ها که قبل‌تر همکاری کمتری داشته اند امروزه تمام ۱۸ وزارتخانه برای همکاری با سازمان ملی بهره وری پیش قدم هستند.

او بیان کرد: از بین تعداد دستگاه هایی که بررسی کرده ایم تنها ۳ دستگاه به همکاری با ما کوتاهی می‌کنند و اگر نسبت به اطلاعات و راهکار‌های ارائه شده واکنشی نشان ندهند اسامی آن‌ها را به هیئت دولت ابلاغ خواهیم کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت موضوع بهره وری برای دولت، گفت: هیئت دولت و شخص معاون اول رئیس جمهور پیگیر رسمی و مستمر موضوع بهره وری است و قرار بر این شد که در هفته‌های آینده گزارش اجمالی از عملکرد دستگاه ها و وزارتخانه ها برای هیئت دولت قرائت شود.

او افزود: این سازمان در مسیر افزایش بهره وری بیش از اینکه در درجه تنبیه و توبیخ با سازمان‌ها برخورد کند به فرهنگسازی و بازسازی زیر بنای امور فزاینده در امر بهره وری پرداخته است.

پهلوانی بیان کرد: نباید همه دستگاه‌ها را با یک شاخص بهره وری بسنجیم، زیرا عملکرد و نحوه بررسی کارکرد‌های هر دستگاه متفاوت است بنابر سازمان ملی بهره وری به تصویب شاخص‌های مختلفی برای سنجش بهره وری پرداخته است.

او تشریح کرد: گزارش عملکرد هریک از دستگاه‌ها در ماه‌های متوالی به شخص رئیس جمهور و معاون اول ارسال می‌شود بنابر این معتقدیم دستگاه‌ها باید هر چه سریع‌تر به همکاری با سازمان بهره وری اقدام کنند تا هم در این مسیر به بهبود جایگاه جهانی ایران دست یافته و هم در رونق تولید در کشور برسیم.

گفت‌وگو از نرگس معززی

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark