داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در هند برای بازگشت به این کشور با مشکل مواجهند
کد مطلب: ۷۱۷۰۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱
دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در هند که در پی شیوع کرونا به ایران بازگشته‌اند، هم اکنون برای بازگشت به هند با مشکل مواجهند و مجوزهای لازم برای بازگشت به آنها داده نمی‌شود.
دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در هند برای بازگشت به این کشور با مشکل مواجهند

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در هند که در پی شیوع کرونا به ایران بازگشته‌اند، هم اکنون برای بازگشت به این کشور با مشکل مواجهند و مجوزهای لازم برای بازگشت به آنها داده نمی‌شود.

تعدادی از این دانشجویان در این خصوص عنوان می‌کنند که سفارت هند در تهران همکاری‌های لازم را در این زمینه صورت نمی‌دهد و همین موضوع باعث نگرانی این دانشجویان شده است. این نحوه برخورد با دانشجویان ایرانی در حالی صورت می‌گیرد که این مجوزها به دانشجویان دیگر کشورها برای بازگشت به هند داده شده است.

لازم به ذکر است بعد از فروکش کردن موج شیوع کرونا، بسیاری از کشورها بازگشت دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این کشورها را منوط به داشتن مجوزهای بهداشتی و رعایت پروتکل‌های مربوطه و ضوابط مورد نیاز اعلام کرده‌‌اند. در همین زمینه نیز روز گذشته سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اقدامات لازم در خصوص دریافت مجوزهای لازم جهت ورود دانشجویان به کشور گرجستان صورت پذیرفته و در نهایت نیز مجوز مذکور جهت آن دسته از دانشجویانی که مدارک لازم به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و دانشگاه‌های خود ارائه کرده بودند، صادر شده است.(اینجا بخوانید)

در همین خصوص نیز سید رسول موسوی مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه) در توئیتی نوشت: دانشجویان ایرانی در هند پل ارتباط فرهنگی و تمدنی ایران و هند هستند. با  آگاهی از شرایطی که کرونا ایجاد کرده معتقدم در همکاری با مقامات هند باید راهی پیدا شود که تحصیل این دانشجویان دچار وقفه نشود.

 

 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark