داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
خستگی کادر درمان از بی توجهی ها؛
وقتی لجبازی جای همکاری را می گیرد/کرونا دلتا به پیر و جوان رحم نمی کند
کد مطلب: ۷۳۹۶۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶
لجباری با کادر درمان در حالی این روزها جای خود را به همکاری با مدافعان سلامت داده است که همچنان آمار مرگ و میر در سیستان و بلوچستان در حال افزایش است.
وقتی لجبازی جای همکاری را می گیرد/کرونا دلتا به پیر و جوان رحم نمی کند
به گزارش اوشیدا؛ این روزها بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به طوری جولان می دهد که دست کم هر یک از خانواده های این استان یک نفر از عزیزانش را پس از شیوع کرونا دلتا از دست داده است.

کادر درمان بارها عنوان کرده اند که اگر مردم در مدت زمان کوتاهی نکات بهداشتی را رعایت کنند آمار ابتلا به بیماری کرونا به صورت چشمگیری کاهش می یابد.

این در حالی است که بسیاری از افراد استفاده از ماسک را هنوز جدی نمی گیرند و باعث می شوند تا ویروس منحوس کرونا روزانه به افراد بیشتری انتقال یابد.

لجباری با کادر درمان در حالی این روزها جای خود را به همکاری با مدافعان سلامت داده است که همچنان آمار مرگ و میر در سیستان و بلوچستان در حال افزایش است.


زابل در صدر فوتی های کرونایی

به تازگی فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در صحن علنی مجلس گفته است که ۱۰ درصد مرگ و میرهای کرونایی در ایران مربوط به سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: بالاترین میزان مرگ و میر در سیستان و بلوچستان به ترتیب مربوط به زابل،زاهدان، ایرانشهر و سایر شهرها است.کرونا دلتا به پیر و جوان رحم نمی کند


مرضیه اسکندری یکی از مدافعین سلامت در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: کادر درمان این روزها واقعا خسته شده اند.

وی افزود: افراد بسیاری را روزانه به بیمارستان منتقل می کنند که بر اثر ابتلا به کرونا در شرایط وخیمی به سر می برند، اگر در گذشته این ویروس تنها برای افراد مسن خطرناک بود اکنون جوانان را هم از پای می اندازد.

اسکندری بیان کرد: هستند بیماران جوانی که با سنین زیر ۳۰ سال بر اثر ابتلا به کرونا دلتا جان خود را از دست می دهند، لذا از مردم تقاضا داریم تا برای سلامتی خود و خانوادشان از ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: جدا کردن یک لحظه ای ماسک از صورت در تجمعات خانوادگی باعث می شود که ویروس به صورت باورنکردنی وارد بدن فرد شود.

این مدافع سلامت تصریح کرد: از مردم خواهش می کنیم تا حد امکان از تجمعات خانوادگی دوری کنند و در مراسمات عروسی و عزا شرکت نکنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از بستگان مدافعان سلامت هم اکنون در بستر بیماری قرار دارند و فعالیت برای آنها به دلیل فشار روحی و روانی دو چندان شده است.

اسکندری گفت: از مردم می خواهیم تا استفاده از ماسک را جدی بگیرند و هیچگاه بدون ماسک در جامعه حضور پیدا نکنند.

گفتنی است طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی زابل تا کنون در شمال سیستان و بلوچستان تعداد ۹ هزار و ۲۵۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۶۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark