داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
چهار درصد ایرانیان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند
کد مطلب: ۲۰۹۴۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۹
اوشیدا:مدیر فناوری اطلاعات شرکت ملی نفت گفت: چهار درصد ایرانی ها به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند این درحالی است هم اکنون حدود 42 درصد از خانوارهای ایرانی دارای رایانه هستند و 27 درصد به اینترنت دسترسی دارند.
چهار درصد ایرانیان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: احمد تولایی در این همایش اظهار داشت: در دو سال اخیر افزایش ۱۰ برابر خرید آنلاین از موبایل داشتیم و بیش از ۵۲ درصد جوانان کشور از اینترنت استفاده می کنند.همچنین ۱۳میلیون کاربر اینترنت در کشور از خدمات بانکداری الکترونیکی استفاده می کنند ولی با این حال تعداد کمی از افراد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

تولایی ادامه داد:در حال حاضر ۲۵ میلیون خریدار بازی های رایانه ای، ۲۵ میلیون مشترک تلفن ثابت و ۶۰ میلیون سیم کارت فعال در کشور وجود دارد و ضریب نفوذ تلفن ثابت در سال ۹۲ به حدود ۷۹ درصد در کشور رسید.

وی افزود :این در حالی است که در جهان ۳۸ درصد از مردم به اینترنت دسترسی دارند و نیمی از جمعیت جهان به نسل سوم تلفن همراه دسترسی دارند.

تولایی گفت : در سال ۲۰۱۲ درآمد شرکت اپل برابر درآمد فروش نفت امارات متحده عربی بود .در سال ۲۰۱۰ کمپانی IBM مطالعاتی را با موضوع ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT ) انجام داد . در این مطالعه ۱۵۰۰مدیرعامل شرکت های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات شرکت داشتند. براساس نتایج این تحقیق ۸۰ درصد این مدیران معتقدند که محیط کسب و کار با توجه به پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات پیچیده تر شده است و کمتر از نصف مدیران اعلام کردند که می توانند با این پیچیدگی مقابله کنند.

وی یادآور شد که امروزه هدف اصلی در خیلی از واحدهای تجاری کاهش هزینه و افزایش سود در مجموعه است و رفتن به سمت ساز و کاری که بتوانیم به راحتی و با کمترین هزینه نیازهای اساسی خودمان را رفع کنیم.

تولایی همچنین در مورد مزایای استفاده از رایانش ابری از دیدگاه کاربران تجاری گفت: امنیت اطلاعات مهمترین عامل نگرانی دولت ها برای استفاده از رایانش ابری است زیرا رایانش ابری به معنای این است که تمام مراکز داده های استانی به یکدیگر متصل شوند و از جمله ویژگی های رایانش ابری همگرایی تطابق، تداوم تجارت و حفاظت داده و محرمانگی است.

نخستین کنفرانس رایانش ابری تا عصر امروز در دانشگاه شهید بهشتی ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark