داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امیر قطر: اقتصاد کشورمان در نتیجه بحران با دیگر کشور‌های عربی قدرتمندتر شده است
کد مطلب: ۶۵۰۴۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷
تمیم بن حمد آل ثانی اعلام کرد اقتصاد قطر در نتیجه بحران با دیگر کشورهای عربی قدرتمندتر شده است.
تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر اعلام کرد اقتصاد این کشور در نتیجه بحران با دیگر کشورهای عربی قدرتمندتر شده است.

وی گفت: توانستیم تا حد زیادی از پیامدهای محاصره تحمیل شده از سوی کشورهای عربی، عبور کنیم. وخامت روابط بین اعضای شورای همکاری خلیج فارس، به توانایی ما برای حل مشکلات منطقه ضربه می‌زند. ادامه بحران خلیج فارس، ناکامی این شورا را در تحقق اهدافش ثابت کرد.

تمیم بن حمد تاکید کرد بحران پشت سر گذاشته خواهد شد و (قطر) از ادامه رویارویی با دیگر کشورهای عربی متاسف است.

امیر قطر افزود: امنیت و ثبات منطقه ما فقط در صورت احترام به امنیت و حاکمیت ملی کشورها، محقق خواهد شد. پیشرفت گسترده و سریعی در زمینه توسعه کشور و توسعه نیروی انسانی داشتیم. مصونیت اقتصاد قطر در برابر تکانه های خارجی افزایش یافت و اعتماد به نفس ما تقویت شد.

وی خاطر نشان کرد: جایگاه خود را به عنوان بزرگترین صادرکننده گاز مایع در جهان حفظ خواهیم کرد. به توسعه بخش های نفت و گاز ادامه خواهیم داد. صادرات نفتی ما تحت تاثیر محاصره تحمیلی قرار نگرفت. مخارج دولتی امسال بیست درصد کاهش یافت. برای مقابله با کاهش بهای انرژی، قطر سیاست مالی محافظه کارانه‌ای در پیش گرفت. صادرات قطر سال گذشته هجده درصد افزایش یافت و ریال قطر ارزش خود را حفظ کرد.

تمیم بن حمد آل ثانی در مراسم چهل و هفتمین دوره برگزاری نشست مجلس مشورتی این کشور در دوحه گفت: بر موضع پایدار خود در احترام به وحدت یمن تاکید می کنیم و معتقدیم اوضاع این کشور راه حل نظامی ندارد. خواهان آن هستیم که سوریه متحد باقی بماند و از همه تلاش‌ها برای موفقیت راهکار سیاسی در این کشور حمایت می‌کنیم.

امیر قطر ادامه داد: بر حمایت خود از دولت وفاق ملی لیبی و فرستاده ویژه سازمان ملل در امور این کشور تاکید می‌کنیم.

وی اعلام کرد: ما فلسطینی‌ها را به وحدت و کنار گذاشتن دودستگی دعوت می‌کنیم. از جامعه جهانی می‌خواهیم اسرائیل را در برابر مسئولیت‌هایش قرار دارد تا نقض حقوق ملت فلسطین را متوقف کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark