داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر؛
رويكرد اصلي در مبارزه با مواد مخدر مجهز شدن با سلاح فرهنگی و اجتماعی است
کد مطلب: ۳۹۶۰۹
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸
استاندار گفت: اگر سياست ما در امر مبارزه با قاچاق كالا ، سوخت و مواد مخدر تمركز زدايي و مرز محوري نباشد باخته ايم.
رويكرد اصلي در مبارزه با مواد مخدر مجهز شدن با سلاح فرهنگی و اجتماعی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: علي اوسط هاشمي استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كه صبح امروز شنبه 14 شهریور در محل استانداري و با حضور اعضاء تشكيل گرديد گفت: اگر سياست ما در امر مبارزه با قاچاق كالا ، سوخت و مواد مخدر تمركز زدايي و مرز محوري نباشد باخته ايم لذا اصلي ترين رويكرد ما رويكرد فرهنگي و اجتماعي است.

هاشمي افزود: مهمترين تهديد ، نقاط خالي از جمعيت در مرز مي باشد كه بايد شناسايي و مسدود گردد. چرا كه حضورمردم خود موجب امنيت است .

استاندار بيان كرد: امروز صرفاً انسداد فيزيكي معنا ندارد و بايد اشراف به دستاوردهاي نوين مبناي كار قرار گيرد. بايد ديدباني هوشمند را مبناي كار مابوده و از توان ماهواره اي كمك بگيريم تا وجود حاشيه امن از سرباندها گرفته شود.

وي تاكيد كرد: تمركز زدايي و مرزمحوري دو اصل مهم در رويكرد مديران در مكاتبات و پيگيري هاي كشوري باشد.

استاندار همچنين بيان داشت: در بحث مراكز درمان و ترك اعتياد؛ همسوئي و مشاركت اداراتي چون تربيت بدني ، فني و حرفه اي و...بايد پررنگ شود و ساير دستگاههاي اجرايي نيز در اين راستا بايد نقش داشته و مشاركت نمايند.

هاشمي ضمن اشاره به برگزاري همايش بزرگ معتمدين و سران طوايف در استان در آينده اي نزديك در خصوص آثار و تبعات مواد مخدر افزود : هدف از برگزاري اين همايش بهره گيري از توان مردمي و مشاركت دادن كليه اقشار و استفاده از ظرفيت انساني در راه مبارزه با مواد مخدر است.

وي گفت: باتوجه به رويكرد اصلي ما در مبارزه با مواد مخدر كه مبارزه با سلاح فرهنگي و اجتماعي مي باشد در اين همايش بر نقش گروههاي فرهنگي ، ادبي ، هنري و بانوان و مادران تاكيد خواهيم داشت.

استاندار تاكيد نمود: بازپروري خردسالان و كودكاني كه ناخواسته در اين مسير قرار گرفته اند بايد جزو مهم ترين اقدامات قرار گيرد.

هاشمي اظهار داشت: اگر مشاركت بخش خصوصي در كليه بخش هاي مرتبط با معتادين بازگشته به جامعه افزوده نشود ، بار براي دولت سنگين خواهد بود. لذا تلاش شما براي جذب بخش خصوصي اساس كار قرار گيرد.

همچنين در اين جلسه سردار رحيمي فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان همكاري همه دستگاهها را در امر صيانت از مرز و مرزباني خواستار شد.
در ابتداي جلسه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي ، بهزيستي ، آموزش و پرورش و ديگر ادارات ذيربط ضمن ارائه گزارش عملكرد، آمادگي خود را در جهت همكاريهاي بعدي اعلام نمودند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark