داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نظام مراقبت محیطی فلج اطفال در زابل اجرایی می شود
کد مطلب: ۶۵۶۰۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
وظیفه آموزش و اجرای نظام مراقبت محیطی در دانشگاه علوم پزشکی زابل را پس از دانشکده ایرانشهر ,را به معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان محول کردند.
نظام مراقبت محیطی فلج اطفال در زابل اجرایی می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نشست اجرایی شدن نظام مراقبت محیطی فلج اطفال در دانشگاه علوم پزشکی زابل با حضور خانم دکتر محمودی کارشناس ارشد مرکز مدیریت بیماری های وزارت متبوع و دکتر طباطبایی معاون بهداشتی و کارشناسان بیماریها ی واگیر وبهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بعنوان تیم آموزشی اجرای مراقبت محیطی فلج اطفال در شمال استان برگزار شد.

بر اساس تجربه موفق اجرای نظام مراقبت محیطی ویروس فلج اطفال در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کارشناسانWHO وظیفه آموزش و اجرای نظام مراقبت محیطی در دانشگاه علوم پزشکی زابل را پس از دانشکده ایرانشهر ,را به معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان محول کردند.

دکتر سید مهدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این جلسه با بیان این مطلب که ، نظام مراقبت محیطی ویروس پولیو و جستجوی ویروس در فاضلاب به عنوان یکی از برنامه های نهایی ریشه کنی فلج اطفال مورد تاکید سازمان جهانی بهداشت می باشد ، خاطرنشان کرد: این نظام از سال 1396 برای اولین بار در کشور در شهرستان زاهدان شروع شده است و براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته دانشگاه زاهدان به عنوان فوکال پوئینت علمی برنامه تعیین و وظیفه آموزش و گسترش برنامه در سایر شهرستان های استان را بر عهده دارد .

طباطبایی تصریح کرد : با توجه به استقرار موفق نظام مراقبت محیطی پولیو در شهرستان زاهدان و دانشگاه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت متبوع و طبق پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و کارشناس بیماریها وبهداشت محیط دانشگاه بعنوان نمایندگان WHO به منظور آموزش نیروهای محیطی حوزه دانشگاه علوم پزشکی زابل را در شهرستان زابل حضور یافتند تا پس از آموزش نیروهای عملیاتی وشناسایی عوامل خطر در سایت های فاضلاب،این برنامه در شهرستان زابل اجرایی گردد.
وی افزود: نظام مراقبت محیطی ، جمع آوری و آزمایش نمونه های فاضلاب برای ویروس وحشی فلج اطفال در محل های منتخب است و درحال حاضر این نظام در دوکشور آندمیک ، افغانستان و پاکستان اجرا می شود.
Share/Save/Bookmark