داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یکه تازی رانندگان تاکسی در تعین نرخ کرایه
کد مطلب: ۶۸۱۲۰
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۱
در نبود خطوط حمل و نقل عمومی رانندگان تاکسی های شخصی نرخ کرایه را افزایش داده اند.
یکه تازی رانندگان تاکسی در تعین نرخ کرایه
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ زابل به عنوان مرکزیت منطقه سیستان پس از گذشت سال ها پیشرفت چندانی در آن دیده نمی شود که بسیاری از صاحب نظران معتقدند مدیریت ضعیف در این شهرستان باعث شده است تا این شهر به عقب بازگردد.
از این رو حمل و نقل عمومی در این شهرستان به طور کل بر خلاف سایر شهرهای دیگر فعالیت چندانی ندارد که همین مسئله باعث شده است تا کرایه تاکسی ها با افزایش رو به رو شود.
اکثر مسافرکش ها در زابل از خودرو شخصی استفاده می کنند، مثلا در بازار زابل بیش از ۵۰ خودرو پراید شخصی منتظر مسافر هستند تا این افراد را جا به جا کنند.
از این رو با توجه به عدم فعالیت خطوط واحد در زابل کرایه تاکسی ها سواری افزایش داشته است و این امر برای برخی افراد که درآمد اندکی در سیستان به دست می آورد باعث بروز مشکلاتی شده است.
اما موسی میر در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در این خصوص گفت: برای تردد مسافران در سطح شهرستان زابل۱۲ دستگاه مینی بوس فعال است که کار جا به جایی مسافران را برعهده دارند.
مدیر حمل و نقل شهرداری شهرستان زابل افزود: این خودروها ها به جای اتوبوس های خط واحد در مسیر های پر تردد بکار گرفته شده اند.
وی ادامه داد: چند دستگاه اتوبوس خط واحد نیز برای تردد دانشجویان در مسیر دانشگاه آزاد اسلامی فعال است که برای سهولت در رفت و آمد دانشجویان بکار گرفته شده اند.
میر خاطرنشان کرد: همچنین مسیر های بیرون از شهر همانند دادگستری و بیمارستان امام علی (ع) نیز خط واحد وجود دارد تا شهروندان در هزینه های رفت و آمد از این طریق صرفه جویی کنند.
وی گفت : به دلیل عرض کم و همچنین ترافیک در خیابان های سطح شهر دستگاه های مینی بوس سرعت بیشتری به شبکه حمل و نقل زابل بخشیده اند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark