داخلی آرشيو يادداشت صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۹
 
فرزند شهید سیستانی به هتاکی اخیر فرماندار تکاب به شهدا پاسخی کوبنده داد
کد مطلب: ۳۶۷۱۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷
نماینده عالی دولت در شهرستان شهیدپرور و ولایی تکاب استان آذربایجان غربی، در دومین جلسه ستاد دهه فجر و در جریان تصویب پیشنهادات و طرح های کمیته ستاد؛ در پاسخ به پیشنهادی که مطرح شد مبنی بر اینکه از خانواده های شهدا و ایثارگران دیدار و سرکشی صورت بگیرد گفت: دیدار زیاد از خانواده ها ارزش کار را کم می کند .
فرزند شهید سیستانی به هتاکی اخیر فرماندار تکاب به شهدا پاسخی کوبنده داد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:
لا یَسْتَوِی الْقاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنینَ غَیْرُ أُولِی الضَّرَرِ وَ الْمُجاهِدُونَ فی سَبیلِ اللّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ فَضَّلَ اللّهُ الْمُجاهِدینَ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقاعِدینَ دَرَجَهً وَ کُلاًّ وَعَدَ اللّهُ الْحُسْنى وَ فَضَّلَ اللّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَى الْقاعِدینَ أَجْرًا عَظیمًا ؛.
هرگز افراد با ایمانى که بدون بیمارى و ناراحتى، از جهاد بازنشستند، با مجاهدانى که در راه خدا با مال و جان خود جهاد کردند، یکسان نیستند. خداوند، مجاهدانى را که با مال و جان خود جهاد نمودند، بر قاعدان[=ترک کنندگان جهاد] برترى مهمّى بخشیده؛ و به هر یک از این دو گروه (به نسبت اعمال نیکشان،) خداوند وعده پاداش نیک داده؛ و مجاهدان را بر قاعدان، با پاداش عظیمى برترى بخشیده است .
«اگر معلوم شود که کسانی در بعضی از ادارات و وزارتخانه‏‌ها برای اجرای امور شهدای انقلاب و خانوادۀ آن‌ها اشکال‏‌تراشی می‌‏کنند، به عنوان ضد انقلاب باید مورد تعقیب واقع شوند». امام خمینی(ره).

با خبر شدیم ، آقایی که البته حیفم میاد لفظ آقا را براش بکار ببرم، به خود جرأت داده و به مقام شامخ شهدا و خانواده های معززشان اهانت کرده؛ مهدی قهرمانی، نماینده عالی دولت در شهرستان شهیدپرور و ولایی تکاب استان آذربایجان غربی، در دومین جلسه ستاد دهه فجر و در جریان تصویب پیشنهادات و طرح های کمیته ستاد؛ در پاسخ به پیشنهادی که مطرح شد مبنی بر اینکه از خانواده های شهدا و ایثارگران دیدار و سرکشی صورت بگیرد گفت: دیدار زیاد از خانواده ها ارزش کار را کم می کند .

وی افزود: اینها دارند سوء استفاده می کنند مثلا تا وارد ادارات می شوند می گویند من خانواده ی شهید هستم، فرزند شهید هستم و با آوردن مثالی که «اوایل که من آمده بودم یک نفر زنگ می زد و می گفت من فرزند شهید هستم و بعد ها آمد پیش من و فکر کرد من خوشم می آید در حالی که من مگر پرسیده بودم که شما فرزند شهید هستید و او را مورد شماتت قرار دادم»، من باورم این است که نباید به اینها توجه کرد .
البته پا را فراتر گذاشته و عقده های درونیش را که معلوم است، کینه عجیبی با بچه های جنگ دارد و اینگونه ادامه می دهد: این جا نمی شود خیلی از مسائل را گفت کسانی هستند که به اسم شهید هستند اصلا واقعا شهید نشده اند، اتفاقی روی مین رفته اند، ترکش اصابت کرده یا در نزاع های محلی کشته شده اند! یا حتی کسانی هم هستند که در جنگ بوده اند و حالا شانس آورده اند و تیر به آنها اصابت نکرده (در این لحظه یکی از نزدیکان فرماندار مسئول روابط عمومی فرمانداری به حالت تمسخر گفت که سعادت نداشته اند و با فرماندار باهم خندیدند) .

البته مردم ولایی تکاب و حتی استان آذربایجان غربی به این برخورد اعتراض نمودند، اما باید دولت خدمتگزار اقدام جدی و عملی خود را نشان دهد، نه با عزل بلکه با محاکمه به عنوان مدعی العموم،
من به عنوان فرزند شهید به این فرماندار بی … می گویم، کجا بودی، زمانی که دشمنان به این کشور حمله کرده بود؟ کجا بودی آن زمانی که فرزندان غیرتمند روح الله (ره) از سرتاسر میهن اسلامی، رفتند و از دین و شرف و ناموس خود دفاع کردند؟ کجا بودی که ببینی آن کسانی که تو می گویی اتفاقی بر روی مین رفته اند، عاشقانه بر روی مین رفتند تا معبر باز کنند تا امروز تو در پشت میز فرماندار بنشینی و نیشخند به ایثارشان بزنی و خانواده هایشان را به تمسخر بگیری.
آقای فرماندار! جهت اطلاع شما عرض کنم، البته می توانید از اقوام و بستگانتان هم بپرسید، همه در آن جنگ سخت شریک بودند، البته ناز پرورده هایی هم بودند که مثل شما زخم خورده انقلاب بوده و فقط به فکر راحت طلبی خویش بودند،
مردم فهیم ما ، چه آنانیکه در جنگ بودند و چه نبودند، همه قدر دان رزم و ایثار شهدا و ایثارگران هستند، واقعاً به این فکر نکردی که چرا با آنکه دور تا دور میهن اسلامی ما جنگ و درگیریست! ما راحت و در امنیت به سر می بریم؟
البته مصداق بارز یکی از استراتژیهای دشمن در جنگ نرم که می خواهد نام و عکس شهدا باشد ولی راه و روش و منش آنان نباشد! زیرا روحیه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت بزرگترین سد برای رسیدن به اهداف شوم شان است و همچنین نفوذ عناصری در دستگاه ها و موقعیت های اجرایی که ارتباط بی واسطه با مردم دارند، آن هم به جهت کم رنگ نمودن آن حماسه ها و در جای خود از بین بردن آن فرهنگ ناب دهه ۶۰٫
آقای فرماندار! واقعاً شما ولایی هستید؟ که اگر می بودید از دیدارهای حضرت آقا با خانواده های شهدا و ایثارگران، شرم می کردید، از سخنان ایشان در رابطه با فلسفه ایثار و شهادت درس می گرفتید.
البته با شناختی که از دیدگاههای دولت خدمتگزار و شخص آقای رئیس جمهور جناب دکتر روحانی که خود از رزمندگان و معاون جانشین فرماندهی کل قوا بودند و همواره به قشر شاهد و ایثارگر احترام گذاشته اند، دارم مطمئن هستم پاسخ منطقی و مناسب را به این مدیر هتاک و نماینده عالی دولت خواهند داد.
بخدا سوگند باور ندارم نماینده عالی دولتی جمهوری اسلامی این طور وقیحانه و با بی شرمی به بهترین انسانهای روی زمین اهانت نماید.
چرا که ما در این منطقه فرماندارانی داریم که در تواضع و خدمت، در ایثارگری و ایثار دوستی در احترام گذاشتن به همه شهروندان بالأخص خانواده های معزز شهدا و ایثارگران گوی سبقت را ربوده و همواره خود را خادم الشهدا و خانواده هایشان معرفی کرده اند.
در پایان جهت اطلاع آقای مهدی قهرمانی عرض کنم زبانحال فرزندان شهدا را:
بابای همیشه ناز و خوبم را بدهید!
این سهمیه های جنگ من مال شما!
بابا! آفرین بر تو که خون دادی تا چادر از سر من و دوستانم نیفته!
بابا جون! اگر چه در کنارم نیستی، اما بدون که راه تو، هدف الهی تو، ولایتمداری تو، نه تنها با من خواهد ماند بلکه دوستان با غیرتم هم به ایثار و فداکاری تو و همرزمانت درود می فرستند، و این افتخاریست برای من
بابای عزیزم! رزم دیروز تو و همرزمانت، باعث شد تا امروز در دنیا به عنوان قدرت برتر منطقه معرفی شویم و خار چشم دشمنان داخلی و خارجی گردیم.
بابای نازنینم! همیشه می گفتی امام را تنها نگذارید، مطمئن باش نخواهیم گذاشت (علی) تنها بماند.
والسلام
علیرضا ضابطی فرزند شهید محمد علی ضابطی

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۳:۰۱:۵۱
گزارش لحظه به لحظه + تصاویر؛

تجمع ایثارگران در مقابل فرمانداری تکاب: تا برکناری فرماندار هتاک از پای نمی ایستیم

http://shiz.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=40&pageid=700&newsview=207227


تجمع خانواده های شهدا و ایثارگران تکاب در اعتراض به عدم برکناری فرماندار اهانت کننده به شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی شروع شد. (8623)