داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
همزمان با دهه فجر؛
۶ طرح شیلاتی در زابل افتتاح شد
کد مطلب: ۵۷۲۳۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
رییس اداره شیلات شهرستان زابل عنوان کرد: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر ۶ طرح شیلاتی در شهرستان زابل افتتاح شد تا زمینه های اشتغال شماری از جوانان منطقه فراهم شود.
۶ طرح شیلاتی در زابل افتتاح شد
محمود رضا سرگزی در مراسم از افتتاح ۶ طرح شیلاتی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: ۶ باب استخر پرورش ماهی با اعتباری معادل 960 میلیون ریال در شهرستان زابل افتتاح شد تا علاوه بر افزایش تولید، افزایش اشتغالزایی را در منطقه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه، با افتتاح این پروژه‌ها یک تن بر میزان تولید آبزیان در شهرستان افزوده می‌شود ادامه داد: با بهره‌برداری از طرح‌های مذکور برای ۱۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

رییس شیلات زابل خاطرنشان کرد: طرح‌های افتتاح شده، شامل پرورش ماهی قزل‌آلا در استخرهای بتنی با آب چاه و رودخانه و پرورش ماهیان سرد آبی از نوع بتنی می باشد.

سرگزی ابراز داشت: این استخرها به صورت مشارکتی و با حمایت دولت تدبیر و امید با هدف ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان در منطقه سیستان ساخته شده است.

رییس شیلات زابل در پایان گفت: در حال حاضر در این استخرها ماهی قزل آلا پرورش داده می شود که پس از طی مراحل رشد سود خوبی نصیب بهره برداران خواهد شد.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark