داخلی آرشيو يادداشت صفحه با شهداء
امتیاز مثبت 
۶
 
اختصاصی اوشیدا/معرفی شهید
عاشق دلداده ای که به دیدار معشوق شتافت
سردبیر
کد مطلب: ۱۹۰۷۰
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۲
اوشیدا: برای بار دوم در تاریخ 23/12/66 از طریق پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی عازم جبهه های جنگ گردید،در این اعزام علی مانند عاشق دلداده ای بود که هر لحظه دیدار معشوق را انتظار می کشید .
عاشق دلداده ای که به دیدار معشوق شتافت
پایگاه خبری اوشیدا:
شهید علی کیخا
در دهم بهمن ماه ۱۳۴۳ در روستای توتی از بخش شیب آب زابل در خانواده ای کشاورز دیده به جهان گشود .
پس از چندی به دلیل خشک سالی همراه با خانواده مجبور به مهاجرت به مازندران شد.دوران ابتدای را در علی آباد کتول به اتمام رساند سپس به زادگاهش بازگشت و موفق به ادامه تحصیل تا مقطع دیپلم گردید .
در سال تحصیلی ۶۵-۶۶ برای ادامه تحصیل راهی مرکز تربیت معلم شهید مطهری زاهدان شد و در رشته ی علوم اجتماعی به کسب دانش رداخت .
علی عضو فعال انجمنهای اسلامی دانش آموزان و پایگاه مقاومت بسیج دبیرستان بود و بیشتر اوقات فراغت خود را به پاسداری ازامنیت در منطقه می گذراند .
به نماز جمعه و جماعات توجه خاصی داشت و علاقه خاصی به انقلاب داشت و حضور در جبهه را برای خود فرض می دانست .در تاریخ 66/8/18 به مدت دو ماه در جبهه های حق علیه باطل مشغول نبرد با کفار بعثی بود . برای بار دوم در تاریخ 66/12/23 از طریق پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی عازم جبهه های جنگ گردید.
"در این اعزام علی مانند عاشق دلداده ای بود که هر لحظه دیدار معشوق را انتظار می کشید "

سرانجام در تاریخ 67/1/28 این هجران به وصل مبدل شد و علی در منطقه ی فاو ،سر دوشی شهادت را زینت بخش شانه ها کرد و آسمانی شد.
Share/Save/Bookmark