داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
استخدام بیش از ۲۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش
کد مطلب: ۷۱۰۹۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸
معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ۲۵ هزار و ۹۰۰ مجوز استخدامی و بکارگیری نیروهای حق‌التدریس، نهضتی، شرکتی و خدمات آموزشی خواهیم داشت.
استخدام بیش از ۲۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش
به گزارش اوشیدا به نقل از ایسنا؛ قاسم احمدی لاشکی در خصوص استخدام و بکارگیری نیروهای حق‌التدریس، نهضتی، شرکتی و خدمات آموزشی بیان کرد: آخرین استفساریه اردیبهشت ماه ۹۹ در این مورد داشتیم و چون ابهامی در قانون ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ وجود داشت با رفع آن نیروهای پیش دبستانی که غیر از اعتبارات دولتی دریافتی داشتند برطرف شد.

وی ادامه داد: نیروهای خرید خدمات آموزشی هم دیده نشده بودند و با این استفساریه مشکل آنها هم حل شد.

معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: در این بندی که آورده بودیم و در مجلس تصویب شد، رئیس وقت مجلس این موضوع را به رئیس جمهور ابلاغ و سپس به وزارت آموزش و پرورش و امور استخدامی کشور ابلاغ شد و پس از آن هیات دولت آن را تصویب کند و چنانچه اجرا شود امسال ۲۵ هزار و ۹۰۰ مجوز استخدامی و بکارگیری نیروهای حق‌التدریس، نهضتی، شرکتی و خدمات آموزشی خواهیم داشت.

احمدی لاشکی اظهار کرد: این چهارگروه باید یک دوره یکساله را ر دانشگاه فرهنگیان بگذراند.

وی عنوان کرد: مابقی نفرت هم برای سال ۱۴۰۰ بکارگیری خواهیم کرد.

معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: با بستن پرونده تبصره ۱۰ ماده ۱۷ بطور مطلق زین پس صرفا از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی نیروی انسانی را تامین خواهیم کرد.

احمدی لاشکی افزود: امسال هم براساس اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ماده ۲۸، ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر نیرو را استخدام خواهیم کرد که قطعا سهم لرستان نیز در این راستا محفوظ است.
Share/Save/Bookmark