داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
به همت معلم سیستانی؛
معلولین ، کارآفرین می شوند/کارگاه در انتظار جذب مربی آموزشی
کد مطلب: ۶۷۸۱۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸
یک معلم دلسوز سیستانی با راه اندازی یک کارگاه آموزشی برای معلولین قصد ایجاد اشتغال برای آنان را دارد.
معلولین ، کارآفرین می شوند/کارگاه در انتظار جذب مربی آموزشی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ رامین ریگی از جمله معلمان دلسوز سیستانی است که با انجام کارهای انسان دوستانه برای اولین بار در سیستان بر سر زبان ها افتاد.
وی اکثرا برای دانش آموزان محتاج و نیازمند سیستانی وسایلی همچون نوشت افزار ، کیف و کفش رایگان و برای خانواده های آنها نیز کمک های خیرخواهانه و انسان دوستانه ای تا کنون به انجام رسانده است.
او در برخی از اوقات با کمک خیرین مدرسه تجهیز می کند و در بسیاری از اوقات به نیازمندان سیستانی سر می زند تا مایحتاج آنها را تامین کند.
ریگی اما در جدیدترین اقدام خود برای معلولین منطقه سیستان یک کارگاه آموزشی راه اندازی کرده است که می تواند علاوه بر مهارت آموزی برای معلولین به صورت رایگان نیز بیمه شوند
وی در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: به مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال وسایل آموزشی برای بیماران و معلولین حرکتی خریداری شده است تا بتوانیم از این طریق فعالیت های شغلی را به آنها آموزش دهیم.
ریگی گفت: این آموزش ها به طور کاملا رایگان است و هیچ مربی آموزشی حق دریافت حق الزحمه از معلولین نیازمند را نخواهد داشت.
وی ادامه داد: اهداف این طرح شامل گفتار درمانی ، کار درمانی ، آموزش کامپیوتر ، خیاطی ، گلیم بافی و هر آموزشی که نیاز یک معلول باشد خواهد بود.
مدیر دبستان شهید شهرکی شهرستان زهک خاطرنشان کرد: این حرکت جهادی نیاز به یک عزم جدی و تلاش مضاعفی از سوی دلسوزان سیستانی می خواهد تا با حضور در این مکان برای آموزش افراد معلول اقدام نمایند.
وی خاطرنشان کرد: هر یک از سیستانی ها که در مهارت های خاصی از فنی و حرفه ای تجربه دارد می تواند با شماره ۰۹۱۵۵۴۲۱۴۱۰ تماس حاصل فرماید و اقدام به نام نویسی کند.انهای پیام/
Share/Save/Bookmark