داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در خطبه های نماز جمعه بنجار عنوان شد؛
شناخت پیام عاشورا برهمگان ضروری است/رزمایش خدمت موجب شادی دل مردم محروم سیستان شد
کد مطلب: ۶۴۴۸۶
تاریخ انتشار:جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
امام جمعه بنجار گفت: اقدامات محرومیت زدایی سپاه و بسیج در حاشیه شهرها و روستاهای سیستان موجب شادی دل ساکنین محروم این مناطق شده و دشمنان را رو سیاه کرد.
شناخت پیام عاشورا برهمگان ضروری است/رزمایش خدمت موجب شادی دل مردم محروم سیستان شد
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام محمود پارسا در خطبه های این هفته نماز جمعه بنجار، با تاکید بر ضرورت شناخت پیام عاشورا، اظهار کرد: پیامها و عبرت های عاشورا می توان در ضرورت ولایتمداری، در معرض آزمایش و امتحان قرار دادن انسانها و اصل دشمن شناسی خلاصه کرد.

وی افزود: با اتمام عزاداری ها نباید مانع از شعور حسینی بشود و شور حسینی باید همراه شعور حسینی شود تا سعادت دنیا و آخرت ما تامین شود.

امام جمعه بنجارهمچنین با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بیا کرد: این دوران طلایی ترین دوران نظام اسلامی ایران بود که مردم ایران را مقاوم کرد تا بتوانند در برابر مشکلات و سختیها مقاومت کنند و حاصل تحمل مشکلات دیروز کشور، پیشرفت امروز ایران در همه موضوعات و شاخص هاست و نشان داد که ایستادگی در برابر زورگویی ها آمریکا و مستکبران عالم موجب سربلندی ملت ایران خواهد شد .

وی ادامه داد: اگر در دفاع مقدس آن همه سختی نمی دیدیم و در تحریم نبودیم امروز چه گونه میتوانستیم اینگونه در قله سرافرازی باشیم، ما با دست خالی در برابر بیش از  50 ابر قدرت ایستادگی کردیم که این تنها به دلیل لطف خدا و باور دینی رزمندگان اسلام بود.

پارسا با اشاره به اینکه باید فرهنگ دفاع مقدس برای جوانان امروز جامعه به نمایش گذاشته شود، اذعان داشت: باید جوانان و نوجوانان ما بدانند که برای این نظام چه خونهایی ریخته شده و چه جوانانی جانشان را فدای امنیت و آرامش آنان کرده اند، بیش از ۲۰۰هزار شهید در دفاع مقدس دادیم و جوانان باید بدانند این امانت دست آنان است و باید آن را به آیندگان بدهند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا دشمن ابدی ماست و هرکه سخن از دوستی با آنان میزند تنها به دنبال نفع رساندن به استکبار است، امروز نیز دشمن برای ما نقشه های شومی دارد اما بدانید که ظلم ماندنی نیست و اسلام پیروز خواهد شد.

امام جمعه بنجار در ادامه با تقدیر از رزمایش خدمت سپاه و بسیج، گفت: این اقدام بسیج جای بسی تقدیر دارد چرا که این عزیزان در حاشیه شهرها و در مناطق محروم روستایی برای رضای حق به یاری مردم شتافتند و از جان و دل مایه گذاشتند و در بعد عزاداری امام حسین(ع) نیز در بعد بعدی رزمایش خود با تامین امنیت عزاداران سید و سالار شهیدان موجب آرامش خاطر همه شدند.

وی افزود: دشمنان ما برنامکه ریزی های فراوانی برای ایجاد ناامنی در کشور داشتند اما به همت این بسیجیان جان برکف و نیروهای مخلص سپاه در امنیت کامل و آرامش قلبی مردم به عزاداری پرداختند و دشمنانمان نیز رو سیاه شدند.

پارسا بیان کرد: نیروهای امنیتی سپاه در مرزهای کشور نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرده و در داخل مرزها نیز با محرومیت زدایی بسیج دلهای مردم این منطقه را شاد کردند و دشمنان را به خاک ذلت نشاندند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :