داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
یادداشت/ عباس شیبک رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر زاهدان
نهم دی نماد اتحاد و یکپارچگی ملت بزرگ ایران است
کد مطلب: ۵۶۴۷۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۵
نهم دی نماد اتحاد و یکپارچگی ملت بزرگ ایران فارغ از هر اندیشه، قومیت، مذهب و جناح می باشد.
نهم دی نماد اتحاد و یکپارچگی ملت بزرگ ایران است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در نظام حکومت اسلامی دو رکن اساسی حکومت یعنی قدرت و مشروعیت و عقل مورد بررسی و کنکاش قرارگرفته شده است.

نقش مردم در حکومت تامین کننده رکن اول حکومت یعنی قدرت می باشد همچنین رکن دوم حکومت یعنی مشروعیت درنظام اسلامی، اراده خداونداست زیرا منبع مشروعیت باید خود مشروع و شایسته بازیبایی و لذت باشد.

مقام معظم رهبری به مسولین تاکید داشته و دارند که هیچ گاه در قبال کاری که انجام می دهید بر مردم منت نگذارید چون مردم ولی نعمت شماهستند، در گزارشهای عملکردی خودمبالغه نکنید، ازوعده های توخالی و بدون عمل به پرهیزید، خوداری کنید از خودمحوری و خودخواهی در قبال مردم، به مردم دستور و امرونهی نکنید.

امروز ما بایستی هوشیار و آماده باشیم، پای بندی به قانون، رعایت اصول ارزشی و اخلاقی فعالیت در چهارچوب قانون اسلامی، تلاش برای تقویت پایه های نظام سیاسی و انقلاب اسلامی مخصوصا در زمان انتخابات موجب آموزش این امور به مردم، حفظ آرامش و امنیت عمومی وجلوگیری از سوءاستفاده دشمن خواهد شد.

احزاب و جریانات سیاسی که خارج از فلسفه وجودی، ذاتی و قانونی خود اصول تاسیس و قانونی خود را رعایت نکنند و بخصوص در زمان انتخابات به جای تقویم نظام سیاسی برعلیه آن فعالیت نمایند و یا اینکه به جای حمایت و پشتوانه های مردمی حمایتهای خارجی و رسانه و شبکه های بیگانگان را مبنای کار خود قرار دهند وحدت و یکپارچگی ملی را شکسته و امنیت عمومی را به خطر می اندازد.

دفتر تاریخی هر ملتی پر است از فراز و نشیب های تاریخی و روزهای به یاد ماندنی تلخ و شیرین که سرنوشت یک ملت را در طی سالیان دراز رقم زدند و زمینه ها را برای پیوند نسل ها و یکی شدن دلها فراهم آوردند روزهایی که موجب شدند مردمان یک سرزمین اتحاد، یک پارچگی و یگانگی راتجربه کنند و روزهای تلخ و استرس را از وجود دور کنند و به آن روح جاودانگی و پایداری ببخشند و در تاریخ مانند آب روان به جریان بیاندازند.

روزهایی که به تمامیت و موجودیت مردم ایران اسلامی هویت و اعتباربخشیدند و بخشی از فرهنگ و هویت تاریخ ملت بزرگ این سرزمین تبدیل شد مردم ما به چه زیبایی خودشان را در آینه زمانه می بینند و می شناسند و همیشه شکرگذار خداوندی هستند که دست اهریمنان این سرزمین را از سر ملت کوتاه کرده است.

وقتی در آینه روزگار می نگریم حماسه نهم دیماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت به یادمان می آید اگر امروز هویت، فرهنگ، امنیت، جغرافیا، اصالت، خانه، خانواده و هر چیز دیگری که برای مان ارزش دارد اول سپاسگزار یکتای بی همتا هستیم و بعد از آن رهبری دلیر، مدبر، مدیر و فرزانه که اگر پیش بینی های حکیمانه ایشان نبود امروز ایران نقطه امن خاور میانه نبود و میشدجولانگاه حرامیان و دست پرورده استکبار و دشمنان قسم خورده این سرزمین ما مدیون خون شهدایی هستیم که از همه چیز گذشتند تا ما ازسرزمین غیرت، ناموس و عقیده مان نگذریم.

در تاریخ مقاومت و آزادگی نهم دی می ماند چون نهم دیماه ۸۸ نماد قدرت، اتحاد، یکپارچگی ملت فارغ از هراندیشه قومی مذهبی و جناح بود.

شاید اگرنهم دی انجام نمی شد ایران عزیزمان تکه تکه میشد.

پس قدرامنیت و سرافرازی ایران را بدانیم چون ایران نباشد تن من مباد.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark