داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
وصیت عجیب یک زن بیمار قبل از مرگ!
کد مطلب: ۶۵۵۶۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
زنی که در سن ۸۷ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری پنومونی جان خود را از دست داد، وصیتی عجیب کرد که در این خبر آن را می‌خوانید.
وصیت عجیب یک زن بیمار قبل از مرگ!
زنی 72 ساله به نام سوزان پاتر هنگامی که در سال 2000 به سرطان مبتلا شد و از آن جان سالم به در برد، راهی کلارادو شد تا نزد دکترش آقای اسپلیتز وصیت کند. او طی وصیتی خواست که پس از مرگ، بدنش به 27 هزار قسمت تقسیم شود و از هر کدام آنها برای تحقیقات پزشکی استفاده شود.

سوزان نمی‌خواست که بدنش به طور معمول در کلاس های آناتومی مورد استفاده قرار بگیرد و تصمیم گرفت تا آن را به پروژه ای تحت عنوان "Visible Human: انسان مرئی" اهدا کند. سرانجام پس از مرگ وی در سال 2015 و سن 87 سالگی بر اثر ابتلا به بیماری پنومونی، بدنش به لایه های بسیار نازک در حد یک تار مو با 63 میکرون ضخامت برش داده شد و از تمامی آنها تصاویری با دقت بالا تهیه شد.

فوت خانم سوزان پاتر در سال ۲۰۱۵ رخ داد؛ او در ۸۷ سالگی در پی ابتلا به بیماری پنومونی یا عفونت ریه فوت کرد. تبدیل پیکر او به مقاطع نازک در حد ضخامت مو در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت. به صورت دقیق‌تر بدن خانم سوزان به ۲۷ هزار لایه که هر یک ۶۳ میکرون ضخامت داشتند، تبدیل شد.

اکنون تصاویر این لایه‌های نازک از بدن سوزان در اختیار دانش‌پژوهان قرار دارد تا در پروژه مذکور به تحقیقات آناتومیک در سطح بسیار دقیق و ریزبینانه از آنها استفاده کنند.گفتنی است در سال 1993 نیز یک متهم به قتل هنگامی که متوجه شد چیزی از عمرش باقی نمانده، با سپردن بدنش به این پروژه موافقت کرد. در پایان بد نیست بدانید نشنال جئوگرافیک نیز درباره این پروژه مقاله‌ای مفصل نوشته است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark