داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
لزوم نظارت بیشتر بر واحد های تولیدی نان؛
نان معروف سیستانی در دست سودجویان/شهروندان از کیفیت پایین نان در سیستان ناراضی هستند
کد مطلب: ۷۱۵۹۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
قیمت چند برابری نان آزاد پزی ها باعث شده است تا شهروندان به اجبار از نانوایی های سهمیه دار نان خود را تهیه کنند که آنها نیز به کیفیت نان اهمیت خاصی نمی دهند.
نان معروف سیستانی در دست سودجویان/شهروندان از کیفیت پایین نان در سیستان ناراضی هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ یکی از معضلات مهم در شمال سیستان و بلوچستان کیفیت پایین نانوایی ها در این منطقه است.

نانوایی های دولتی که معمولا آرد را به وسیله یارانه دولتی دریافت می کنند با بدترین کیفیت ممکن اقدام به پخت نان کرده در حالی که با رشد نانوایی های آزادپز رقابت بسیار تنگاتنگی باید بین این نانوایی ها پدیدار می شد.

از طرفی قیمت چند برابری نان آزاد پزی ها باعث شده است تا شهروندان به اجبار از نانوایی های سهمیه دار نان خود را تهیه کنند که آنها نیز به کیفیت نان اهمیت خاصی نمی دهند.


آرد دولتی را برخی نانوایی ها به فروش می رسانند

یکی از شهروندان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: برخی از نانوایی ها به خاطر اینکه مردم از آنها نان تهیه نکنند کیفیت نان را بالا نمی برند.

وی افزود: دلیل این کار هم این است که آرد را به صورت آزاد می توانند بفروشند و از این راه درآمد بیشتری کسب می کنند در صورتی که آن آرد دولتی را برای مردم در اختیار آنها قرار می دهند و این حق الناس است.

مجتبی گنجعلی بیان کرد: کیفیت نان به قدری در برخی ازنانوایی ها پایین است که حتی صاحبان خود نانوایی هم از مکان دیگری اقدام به تهیه نان می کنند.

وی گفت: قیمت هر نان آزاد پزی چهار هزار تومان است در حالی که نان دولتی با قیمت زیر دو هزار تومان به فروش می رسد باید مسئولان امر فکری به حال این اوضاع بکنند.


اجرای طرح ضربتی نظارت در زابل

رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: طرح ضربتی ظرفیت سنجی نانوایی های حمایتی و نیمه حمایتی در شهرستان زابل از امروز اجرا می شود.

وی افزود: با توجه به مصوبه کار گروه آرد و نان شهرستان وبا هدف رصد میزان فعالیت و بررسی کیفیت نان طرح کیل گیری و ظرفیت سنجی نانوایی ها شروع شد و با قوت ادامه دارد.

شهری زاد بیان کرد: در صورت عدم ارائه خدمات مطلوب با متخلفین برابر مقررات برخورد می شود ضمن اینکه بازدیدهای میدانی از نانوایی ها با مشارکت ادارات مربوطه مانند غله ،صمت،بهداشت اتحادیه ذیربط بصورت مستمر و روزانه انجام می شود.

وی همچنین گفت: شهروندان می توانند با تلفن ۱۲۴ کلیه تخلفات صنفی را در این زمینه به اداره صنعت،معدن و تجارت ارسال کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark