داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زباله همچنان معضل اصلی شمال استان؛
زباله های خانگی کمر پاکبانان را خم کرد/چهره زابل در پی بی توجهی شهروندان زشت تر شد
کد مطلب: ۷۰۷۸۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
مهمترین مسئله ای که این روزها در شرایط کرونایی باعث نگرانی مردم شده است وجود زباله های خانگی در برخی از معابر این شهرستان است.
زباله های خانگی کمر پاکبانان را خم کرد/چهره زابل در پی بی توجهی شهروندان زشت تر شد

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ زابل به عنوان تنها کلان شهر شمال سیستان و بلوچستان به واسطه عدم رشد و پیشرفت هنوز نتوانسته است چهره شهرهای امروزی را به خود بگیرد.

وجود زباله های خانگی، تخریب آسفالت خیابان ها و ترافیک سنگین در برخی از مناطق زابل باعث شده است تا مردم مشکلات موجود را از کم کاری شهرداری زابل بدانند.

مهمترین مسئله ای که این روزها در شرایط کرونایی باعث نگرانی مردم شده است وجود زباله های خانگی در برخی از معابر این شهرستان است.

شهروندان می گویند که شهرداری زباله ها را به موقع تخلیه نمی کند و همین امر باعث انباشت زباله ها در سطل ها می شود .

این در حالی است که مسئولین شهرداری نیز اظهار داشته اند که به موقع سطل های زباله تخلیه می شود اما چون شهروندان ساعت مشخصی برای قرار دادن زباله درب منزل ندارند این امر موجب انباشت زباله ها می شود.

موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: به تازگی شهروندان رابطه و همکاری مناسبی با شهرداری پیدا کرده اند که همین امر باعث جمع آوری بهتر زباله ها از سطح شهر شده است.

وی بیان داشت: عمدتا ناوگان جمع آوری زباله شهرداری زابل فرسوده می باشد و هر از گاهی ماشین آلات معیوب نیاز به تعمیر دارند.

خمری تصریح کرد: تعمیر ناوگان جمع آوری زباله سبب می گردد در زمان های متفاوت ومعمول برنامه زمان بندی شده هرمحله ،جمع آوری زباله با کندی و وقفه همراه شود که در این خصوص ضمن پوزش از شهروندان ،تقاضا می گردد مراتب را از طریق سامانه 137 ارتباط مردمی شهرداری زابل اعلام فرمایند تا در اسرع وقت اقدام لازم صورت پذیرد.

خمری تصریح کرد: همچنین عدم تفکیک زباله ها باعث ایجاد هزینه‌های سنگین و اضافی بر شهرداری ها می شود.

وی گفت: لیوان، بشقاب و کاسه یک بار مصرف در کنار بطری‌های مصرف شده در بسیاری از روزها میهمان ناخوانده معابر و جوی‌ها شده که با وجود نظافت نوبت‌های مختلف کارگران و پاکبانان خدمات شهری باز هم این پسماندها در شهر دیده می‌شود.

شهردار زابل افزود: بی توجهی برخی شهروندان نسبت به قراردادن پسماندهای خود در زمان تعیین شده، بسته بندی نکردن یا خالی کردن سطل‌های پسماند خانگی سر کوچه یا کنار خیابان، کار جمع‌آوری صحیح پسماندها را مشکل کرده و چهره شهر را نا زیبا می‌کند.

خمری ادامه داد: گروه دیگری از شهروندان با بی توجهی به زحمات شبانه روزی پاکبانان اقدام به رهاسازی پسماندهای خود از داخل خودرو در معابر و فضای سبز می‌کنند که این امر باعث زشت شدن چهره شهر نیز می شود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark