داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ثبت نام افزون بر دو هزار و500 زائر اربعین حسینی در سامانه سماح
کد مطلب: ۶۷۹۰۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶
مدیر حج و زیارت سیستان وبلوچستان از ثبت نام بیش از دو هزار و500 زائر ویژه اربعین حسینی از این استان در سامانه سماح خبر داد.
ثبت نام افزون بر دو هزار و500 زائر اربعین حسینی در سامانه سماح
رضا کیخا در گفتگو با عصرهامون گفت: سال گذشته 7هزار و 647 نفر از استان سیستان وبلوچستان در بازه زمانی اربعین سید و سالار شهیدان به کشور عراق عزیمت کردند اما با توجه به اینکه امسال و برای اولین بار در ایام اربعین ویزای سفر به عراق لغو شده پیش بینی می شود میزان زوار عتبات عالیات افزایش چشمگیری داشته باشد.
 
وی ادامه داد: کلیه کسانی که قصد سفر به عراق و شرکت در پیاده روی اربعین را دارند ضرورت دارد تا پس از ورود به سامانه سماح به آدرس www.samah.haj.ir نسبت به نام نویسی خود اقدام کرده و کارت شناسایی و گواهی نام نویسی خود را دریافت کنند و با به همراه داشتن این فتوکپی و گذرنامه معتبر وارد عراق شوند.
 
به گفته کیخا؛ از ابتدای شهریور ماه که نام نویسی آغاز شده است تاکنون تعداد دو هزار و500 نفر از استان سیستان وبلوچستان در سامانه سماح ثبت نام خود را قطعی کرده اند که این سامانه تا ایام اربعین ویژه زائران باز خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه حداکثر مدت زمان تعیین شده برای این سفر 30 روز است ادامه داد: زائران به هیچ وجه بدون داشتن گذرنامه معتبر به مرزهای خروجی کشور مراجعه نکنند تا دچار مشکل نشوند.
 
کیخا تاکید کرد: امسال هم مانند سنوات گذشته مرز شلمچه به عنوان مرز خروجی ویژه شهروندان استان سیستان وبلوچستان تعیین شده است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark