داخلی آرشيو خبر صفحه پزشکی وسلامت
امتیاز مثبت 
۰
 
سامسونگ در ایران بیمارستان می‌سازد
کد مطلب: ۴۲۹۷۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۴
مشاور اقتصادی وزیر بهداشت از سرمایه‌گذاری هزار میلیاردی شرکت سامسونگ برای ساخت بیمارستان در کشورمان خبر داد.
سامسونگ در ایران بیمارستان می‌سازد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" سید ابراهیم رئیسیون در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت از برپایی همایش اقتصادی وزارت بهداشت در تاریخ 29 دی ماه خبر داد و اظهار داشت: در این همایش بسته‌ها و پیشنهادات اقتصادی در حوزه سلامت و در 5 محور ارائه می‌شود. مثلاً 94 بسته سرمایه‌گذاری برای ساخت بیمارستان‌های 200، 500 و 1000 تخت خوابی به ارزش 20 هزار میلیارد تومان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای ساخت پروژه‌های سرطان در 14 قطب و 4 منطقه کشوری بسته‌هایی به ارزش سرمایه‌گذاری سه هزار و 300 تومان ارائه خواهد شد.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت تصریح کرد: همچنین بسته‌های سرمایه‌گذرای برای ساخت 55 پروژه مراکز دیالیز در 4 منطقه کشوری و 4 قطب به ارزش 1500 میلیارد تومان ارائه خواهد شد.

رئیسیون وزیر بهداشت افزود: همچنین برای مراکز تصویربرداری در قالب 50 پروژه به ارزش 1400 میلیارد تومان برای 540 مرکز درمانی و 57 دانشگاه بسته‌های سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود که بیشتر مُصر هستیم این سرمایه‌گذاری به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری هزار میلیاردی شرکت سامسونگ برای ساخت بیمارستان در ایران که تا یک ماه دیگر نهایی می‌شود، عنوان کرد: در مجموع بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه سلامت بیش از 25 هزار میلیارد تومان است.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت در خاتمه خاطرنشان کرد: براساس شاخص‌های اقتصادی مُصر است تا ساخت بیمارستان در شهرهای بزرگ از طریق بخش خصوصی دنبال کند.البته به صورتی این روند پیش می‌رود تا مناسب اقتصاد مردم باشد. کما اینکه در مناطق کم برخوردار نیز که مردم از توان مالی و اقتصادی بالایی برخوردار نیستند تأیید خدمت صورت پذیرد ولی در مجموع وزارت بهداشت سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی در حوزه سلامت را تضمین می‌کند. بنابراین در ادامه برگزاری همایش اقتصادی 29 دی ماه یک همایش بین‌المللی درحوزه اقتصاد سلامت نیز در سال آینده برگزار خواهیم کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم
    عکاس :