داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آرزوی دیرینه اروپایی ها در مشت سیستانیان؛
سیستان مطلوب ترین منطقه برای احداث نیروگاه های بادی تولید برق است
کد مطلب: ۶۹۳۴۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
کارشناس ارشد مدیریت روستایی گفت: هر چه نیروگاه بادی در سیستان احداث شود ، این منطقه می تواند پاسخگو تولید برق آن باشد و دولت مطمئن باشد در این رابطه ضرر نخواهد کرد.
سیستان مطلوب ترین منطقه برای احداث نیروگاه های بادی تولید برق است
به گزارش خبری اوشیدا ؛ سیستان به دلیل داشتن طوفان های ۱۲۰ روزه به سرزمین بادها معروف است منطقه ای با ظرفیت ویژه که آرزوی بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی آسیای شرقی است.
بادهای ۱۲۰ روزه به عنوان یکی از ویژگی های مهم منطقه سیستان محسوب می شود که تا به امروز تنها به عنوان مشکل عظیم برای شمال استان از آن یاد می شد ، گرد و خاک موجود در این طوفان ها از بستر رودخانه هیرمند به حرکت آمده و به سمت منازل ساکنین هجوم می برد.
با این حال بعد از سال ها بالاخره با پیگیری های نماینده مردم سیستان ، زیرساخت های نیروگاه بادی میل نادر برای تولید برق در حال فراهم شدن است که می تواند نوید روزهای خوبی را برای این منطقه از استان بدهد.
عباس نورزائی کارشناس ارشد مدیریت روستایی در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: سال ها قبل باید نیروگاه بادی تولید برق در سیستان راه اندازی می شد تا سود حاصل از آن به جیب مردم برود.
وی افزود: طوفان سال هاست برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده اند اما مسئولین می توانستند با احداث این چنین نیروگاه هایی خسارات حاصل از طوفان را تسکین دهند.
نورزائی گفت: نیروگاه بادی تولید برق میل نادر می تواند بیش از ۵۰ مگاوات گسترش یابد چرا که ظرفیت منطقه سیستان فراتر از این اندازه است.
وی ادامه داد: هر چه نیروگاه بادی در سیستان احداث شود ، این منطقه می تواند پاسخگو تولید برق آن باشد و دولت مطمئن باشد در این رابطه ضرر نخواهد کرد.
کارشناس ارشد مدیریت روستایی تصریح کرد: همچنین با ظرفیت استفاده از مرز می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و برق را به افغانستان صادر کنیم.
وی بیان داشت : همانطور که می دانیم ، کشور افغانستان وضعیت برق نا مناسبی دارد ، و از احداث نیروگاه های بادی تولید برق می توانیم به صادرات این انرژی مهم ادامه دهیم.
نورزائی با بیان اینکه نیروگاه های بادی تولید برق تنها هزینه زیرساخت و نگهداری دارند بیان داشت: این نوع نیروگاه ها با هزینه اولیه بیشترین بازدهی را دارند و می توانند برای منطقه ارز آور باشند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark