داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
اعزام ۱۳۰۰ زائر سیستانی و بلوچ به سرزمین خورشید
کد مطلب: ۶۱۶۷۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به‌مناسبت شهادت امام علی‌ابن موسی الرضا(ع) و به منظور برگزاری برنامه‌های عزاداری ۲۸ و ۳۰ ماه صفر، ۱۳۰۰ عضو هیئات مذهبی استان به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت‌الاسلام عیسی بزمانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به‌مناسبت شهادت امام علی‌ابن موسی الرضا(ع) و به منظور برگزاری برنامه‌های عزاداری ۲۸ و ۳۰ ماه صفر، ۱۳۰۰ عضو هیئات مذهبی استان به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه شهادت امام رضا(ع) در ۳۰ ماه صفر واقع شده است، اظهار کرد: این زائران از شهرستان‌های زاهدان، زابل و زهک هستند که در قالب کاروان‌های پیاده راهی سرزمین خورشید می‌شوند.

وی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی استان با همکاری ستاد جمعیت زائرین پیاده امام رضا(ع) اقدامات لازم را به‌منظور تأمین عالم و روحانی، مداح و اسکان و پذیرایی این کاروان‌ها انجام داده است.

بزمانی با اشاره به اینکه بخش عمده اسکان زائران در مشهد مقدس بر عهده خود هیئت‌های مذهبی و جمعیت خدمتگزار شهرستان‌ها است، ادامه داد: بخشی از زائرسرای آستان قدس رضوی، اماکن عمومی و حسینیه‌ها نیز در مشهد در اختیار این زائران قرار گذاشته خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به برنامه‌های عزاداری هیئت‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری در روزهای پایانی ماه صفر، اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) هم برنامه‌های عزاداری در سراسر شهرستان‌های استان برگزار و عاشقان امامت و ولایت، ماه صفر را با سوگواری و عزاداری اهلبیت عصمت وطهارت(ع)، بدرقه خواهند کرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا
    عکاس :