داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رکود مطلق در بازار خودرو/ سیاست های پولی و انضباطی در ایران اجرا نمی شوند
کد مطلب: ۷۱۸۴۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۳
فربد زاوه گفت: تا زمانی که سیاست های پولی و انضباط مالی در کشور وجود نداشته باشد و بانک مرکزی با شوخی مملکت را اداره کند وضعیت تغییری نمی کند.
رکود مطلق در بازار خودرو/ سیاست های پولی و انضباطی در ایران اجرا نمی شوند
به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: امروز نابسامانی در همه بازارها وجود دارد و تنها بازار خودرو نیست که متلاطم است.

وی ادامه داد: خودرو یکی از نیازهای هر خانواده ای است اما مسکن بسیار مهم و ضروری تر است که ما شاهد رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن در ایران هستیم.

زاوه افزود: بصورت متوسط اوایل سال ۹۹ تورم نقطه نقطه شروع شد تا امروز در این نقطه قرار گرفته ایم که معیشت مردم دگرگون شده است.

این کارشناس خودرو گفت: تا زمانی که سیاست های پولی و انضباط مالی وجود نداشته باشد و بانک مرکزی با شوخی مملکت را اداره کند وضعیت تغییری نمی کند.

زاوه با بیان اینکه در این بازار خودرو تقریبا هیج معامله ای انجام نمی شود، گفت: این بازار دچار رکود مطلق است.

قطعات خودرو در کشور واردتی هستند

وی با بیان اینکه قطعات خودرو در کشور وارداتی هستند گفت: در سال ۹۶ حدود ۱۰میلیارد دلار قطعات ماشین وارد کشور شد که در سال گذشته این میزان یک میلیارد بود بنابراین ۹ میلیارد کسری قطعه در کشور داشته ایم.

زاوه با اشاره به اینکه بقیه صنایع در کشور هم همین مشکل را دارند گفت: نبود لامپ، لنت، قطعات خودرو و نشان می دهد همه این قطعات وارداتی بوده و در اختیار مصرف کنندگان قرار ندارد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark