داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل:
تقسیم استان به نفع همه مردم است/ روحیه و تفکر بسیجی یک نعمت است
کد مطلب: ۷۴۲۷۸
تاریخ انتشار:جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰
نماز جمعه شهر زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.
تقسیم استان به نفع همه مردم است/ روحیه و تفکر بسیجی یک نعمت است
حجت الاسلام مجتبی عزیزی امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه گفت: جوانان بسیجی امروز ارث بر کسانی هستند که از جان و مال خود گذشتند تا انقلاب اسلامی سرافراز شود.

امام جمعه زابل ضمن تقدیر از برنامه‌های با صلابت بسیج زابل گفت: روحیه و تفکر بسیجی امروز یک نعمت بزرگ برای همه ما است.


وی با اشاره به تقسیم استان نیز گفت: برخی ها با نگاه قومی و قبیله ای امروز مانع تقسیم استان می شوند که این درست نیست و قطعا به ضرر استان خواهد بود.

وی افزود: مگر اقوام دیگر در ایران چند استان ندارند شما ببینید ترک ها،لرها و کرد ها را آیا با تقسیم استان آنها دیوار بینشان کشیده شده است.

امام جمعه زابل گفت: برخی ها امروز از احساسات مردم قوم خوب بلوچ و سیستانی استفاده می کنند که مانع تقسیم استان شوند اما باید گفت که تقسیم استان تجدید ناپذیر است و اگر امروز اتفاق نیفتد یک سال یا دو سال دیگر حتما این اتفاق مهم رخ می دهد.

وی گفت: شما ببينيد آیا با تقسیم چند استان آذری زبان فرهنگ آنها از بین رفته است امیدوار هستیم که اینهایی که مانع تقسیم استان می شوند دستشان با گروه های آنسوی دیوار مرزی در یک کاسه نباشد.

امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: مگر این ها نبودند که در انتخابات ریاست جمهوری تهدید به عدم شرکت کردند و برای نظام شرط و شروط گذاشتند اما قوم فهمیده و مهربان بلوچ مستقل ستاد مردمی تشکیل دادند.

وی ادامه داد: اگر نظام به این نتیجه رسیده است که استان تقسیم شود قطعا خیر و مصلحتی در آن وجود دارد، استانی که استاندار آن نمی تواند در سه ماه کل آن را بازدید کند اداره اش سخت می شود.

امام جمعه زابل گفت: کلام خدا می گوید نگاه های قومی و قبیله ای را با عقل تطبیق دهید.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark