داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری زابل:
برگزاری مراسم شب یلدا در اداره میراث فرهنگی زابل/ صله رحم و ترویج فرهنگ مطالعه از جمله فلسفه های یلدا است
کد مطلب: ۶۲۴۸۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
رئیس میراث فرهنگی و گردشگری زابل گفت: با توجه به قدمت و اهمیت آیین شب یلدا این مراسم در اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل برگزار می شود.
برگزاری مراسم شب یلدا در اداره میراث فرهنگی زابل/ صله رحم و ترویج فرهنگ مطالعه از جمله فلسفه های یلدا است
رضا کیخواه آریا در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: شب یلدا که با سنن و آدابی زیبا همراه است یادگاری ارزشمند از نیاکان و اجداد ایرانیان به شمار می رود.

وی افزود: مراسم شب یلدا با گذشت صدها سال همچنان در ایران اسلامی با جلوه و شکوه خاصی برگزار می شود.

رییس میراث فرهنگی و گردشگری زابل خاطرنشان کرد: دور هم جمع شدن، صله رحم، فرهنگ مطالعه، اتحاد وانسجام از جمله خصوصیات شب یلدا به شمار می رود چرا که در این شب همه در منزل بزرگتر خانواده جمع و با شور و نشاط اقدام به خواندن شاهنامه و حافظ می کنند.

وی تاکید کرد: در پشت هر یک از برنامه ها و آیین های ایرانیان باستان فلسفه ای نهفته است که با درک آن فلسفه ها می توان این مراسمات را با آگاهی و زیبایی برگزار کرد.

کیخواه آریا اذعان داشت: امسال نیز همانند سال های گذشته مراسم شب یلدا توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل برگزار خواهد شد که در این راستا علاوه بر اعضای انجمن میراث فرهنگی، فرهیختگان و نخبگان، اعضای هیئت علمی دانشگاه ملی و آزاد زابل مردم سیستان نیز حضور خواهند داشت.

وی تاکید کرد: این مراسم که در شب ۳۰ آذر در محل سالن اجتماعات اداره برگزار می شود برنامه هایی از قبیل شاهنامه خوانی، شعرخوانی، اجرای موسیقی، آسوکه گویی و نقالی شاهنامه اجرا می شود.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark