داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
استقلال متخصص پلی آف آسیا
کد مطلب: ۶۸۵۱۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
بررسی تعداد دفعات حضور تیم استقلال در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مشخص می کند این تیم تخصص ویژه ای برای عبور از این مرحله دارد.
استقلال متخصص پلی آف آسیا
- در حالی که گفته می شد سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۱+۳ است ولی با انتشار اخبار روزهای گذشته از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تیم هایی که باید در پلی آف مرحله اول و دوم مسابقات فصل پیش رو شرکت کنند مشخص کرد استقلال باید به همراه شهرخودرو به پلی آف برود. ظاهرا سهمیه کشورمان در فصل پش رو ۲+۲ تعیین شده است.

نکته بارز در این مورد موفقیت همیشگی استقلال در پلی آف هایی بوده که در سالهای گذشته به هر دلیل در آنها شرکت داشته است. بررسی ریز نتایج استقلال در ۳ دیداری که در ۸ سال گذشته در این رقابتها داشته بیش از پیش مشخص می کند استقلال تخصص ویژه ای در عبور از پلی آف ها دارد.

*پلی آف اول؛ خودزنی با ذوب آهن!
از اتفاقات جالب این بود که پلی آف لیگ قهرمانان ۲۰۱۲ به گونه ای برگزار شد که در مرحله اول دو تیم ایرانی باید رودرروی هم می ایستادند و به نوعی خودزنی می کردند! استقلال و ذوب آهن طبق قرعه باید در استادیوم آزادی دیدار می کردند. مسابقه ای که در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه ۰-۲ به سود آبی پوشان به پایان رسید! این مصاف جمعه ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ برگزار شد.

*پاس گلهای فوتبالیست سوخته!
از جمله نکات بازی با ذوب آهن و گلزنی خسرو حیدری و آرش برهانی پاسور هر دو گل بود. جی لوید ساموئل هافبک ترینیداد و توباگویی هر دو پاس گل آن بازی را ارسال کرد. کسی که دو سال پیش خبر فوتش در اتومبیلش پس از یک تصادف در شهر بیرمنگهام و سوختنش در آتش همه را شوکه کرد.

*پلی آف دوم؛ غلبه بر تیم آل سعود!
استقلال در آن فصل(۲۰۱۲) هم مانند این دوره باید در دو پلی آف شرکت می کرد. پس از عبور از ذوب آهن، شاگردان پرویز مظلومی باز هم در تهران میزبان الاتفاق عربستان بودند. آن دیدار با نتیجه ۱-۳ به سود آبی های پایتخت به پایان رسید. گلهای بازی را هم گوران یرکوویچ، خسرو حیدری و آرش برهانی به ثمر رساندند.

*برانکو به ایران نیامد!
الاتفاق در آن سال با هدایت برانکو ایوانکوویچ در لیگ قهرمانان حضور داشت. مربی اسبق تیم ملی مان که به دلیل عدم پرداخت مالیات پولی که از فدراسیون گرفته بود اگر به تهران برمی گشت ممنوع الخروج می شد. این مربی به همین دلیل به تهران نیامد تا دستیارش هدایت تیمش را در دست بگیرد. آن مسابقه شنبه ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در استادیوم آزادی برگزار شد.

*پلی آف سوم؛ ماراتن ۱۲۰ دقیقه ای!
استقلال در تاریخ سه شنبه ۱۹ بهمن سال ۱۳۹۵ برای سومین بار در تاریخ فوتبالش باز هم به دیدار پلی آف رفت تا خود را در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ ببیند. این تیم در تهران میزبان السد با ستارگانی همچون ژاوی بود. دیداری که در ۹۰ دقیقه بدون گل به وقتهای تلف شده رفت و در پایان ۱۲۰ دقیقه با ضربات پنالتی ۳-۴ به سود استقلال به پایان رسید. کاوه رضایی، علی قربانی، فرشید اسماعیلی و خسرو حیدری ضربات خود را به گل تبدیل کردند در حالی که پنالتی امید ابراهیمی از دست رفت.

*درخشش نورافکن!
در آن دیدار علیرضا منصوریان سرمربی استقلال وظیفه مراقبت از ژاوی را به امید نورافکن که در آن سال ۱۹ ساله بود سپرد و انصافا نورافکن یکی از بهترین بازیهایش را در همان شب به نمایش گذاشت و فرصت بازیسازی را از این ستاره اسپانیایی گرفت.

*پلی آف های صعودی!
یکی دیگر از مشترک های این سه دیدار در مرحله پلی آف این بوده که استقلال هر بار در پلی آف بوده ضمن اینکه موفق به صعود به دور گروهی شده توانسته به دور یک هشتم هم صعود کرده و از گروهش بالا برود.

*خبری از گلزنان نیست!
از مجموع ۵ گلی که استقلال در وقتهای قانونی بازی های پلی آفش به ثمر رسانده ۴ گل را آرش برهانی و خسرو حیدری (هر یک ۲ گل) و گوران یرکوویچ به ثمر رسانده اند که دو بازیکن اول فعلا هیچ فعالیت فوتبالی ندارند و گلزن کروات هم که اصلا مشخص نیست کجای دنیاست!
Share/Save/Bookmark