داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه آزاد زابل خبر داد؛
شروع فعالیت آموزشکده سما در شهرستان نیمروز/جذب دانشجو برای ترم بهمن
کد مطلب: ۶۶۰۸۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۴
رئیس دانشگاه آزاد زابل گفت: احداث این آموزشکده در نیمروز آزمونی است برای این شهرستان که آیا ظرفیت احداث دانشگاه را دارد.
شروع فعالیت آموزشکده سما در شهرستان نیمروز/جذب دانشجو برای ترم بهمن
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، منطقه ای که امروز به نام شهرستان نیمروز نامیده می شود قبل از انقلاب از کمترین امکانات ممکن برخوردار بوده است و به گفته ریش سفیدان منطقه فقط یک مدرسه آن هم در حوالی روستای ادیمی وجود داشته است، اما به برکت نظام جمهوری اسلامی مردم حتی در دورترین روستاهای این شهرستان به خدمات آموزشی دسترسی دارند و در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی با وجود تازه تاسیس بودن شهرستان و جمعیت کم آن سنگ بنای اولین آموزشکده در آن گذاشته شد.

دکتر محمد عمرانی در گفتگو با پایگاه خبری اوشیدا، از شروع به کار آموزشکده سماء وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان نیمروز خبر داد و گفت: این آموزشکده به صورت پایلوت در سه رشته های برق، نقشه کشی معماری و آموزش ابتدایی در مقطع کاردانی در ترم بهمن سال جاری بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

وی با اشاره به امتیازات دانشجویان این دانشکده از جمله اعطای تسهیلات ویژه و تخفیف شهریه تصریح کرد: راه اندازی این آموزشکده برای دانشگاه آزاد نفع اقتصادی ندارد و هدف این است که کمکی به مردم شود.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بین الملل زابل ابراز داشت: غریب به دو ماه است که احداث دانشکده با فرماندار نیمروز و رئیس استانی دانشگاه آزاد طرح مساله شد و مورد استقبال قرار گرفت، و طرح در هیئت امنای دانشگاه آزاد مطرح شد و مصوب گردید این آموزشکده در شهرستان نیمروز دایر شود.

وی عنوان داشت: مکانی برای شروع به کار آموزشکده به صورت اجاره ای توسط مسئولان شهرستان نیمروز در اختیار دانشگاه آزاد قرار داده شد و پس از بازدید رئیس سازمان سما دکترمنظری توکلی مورد تائید قرار گرفت.

عمرانی تاکید کرد: در صورت به حد نصاب رسیدن آمار ثبت نام شده ها این مجموعه دانشگاهی در شهرستان نیمروز شروع به کار خواهد کرد، حداقل تعداد دانشجویان برای هر رشته ۱۵ نفر در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: سعی بر این است برای رفاه حال دانشجویان شاغل کلاس های این آموزشکده در ساعات غیر اداری و روزهای پایان هفته برگزار شوند.

انتهای پیام/۳۹۵۳
Share/Save/Bookmark