داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
محموله غیرمجاز پرندگان "مینا" در سیستان و بلوچستان کشف شد
کد مطلب: ۶۲۳۹۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان یک محموله غیرمجاز پرنده از نوع "مینا" را سطح استان کشف و ضبط کرد.
محموله غیرمجاز پرندگان "مینا" در سیستان و بلوچستان کشف شد

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: نیره پورملائی اظهار داشت:  یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان یک محموله غیرمجاز پرنده از نوع "مینا" را در سطح استان کشف و ضبط کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیان این خبر گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان در پی گشت‌زنی و کنترل‌های خود در مناطق و گذرگاه‌های استان موفق شد محموله غیرمجاز پرنده را شناسایی و کشف کند.

وی با اشاره به اینکه محموله کشف شده شامل 35 قطعه پرنده از نوع گونه مینا بوده که به صورت بسیار نامناسب و در جعبه‌ای کوچک نگهداری و حمل می‌شدند، خاطرنشان کرد: پرنده‌های کشف شده بلافاصله به مراکز مجاز نگهداری منتقل شدند و یک نفر متخلف دستگیر شده نیز جهت پیگیری موضوع به مقام قضائی استان تحویل شد.

پورملائی از نصب تابلوهای محیط زیست استان در مناطق تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار داشت: به زودی تابلوهای بیشتری در حریم مناطق و زیستگاه‌های استان نصب می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان افزود: حریم مناطق و زیستگاه‌های استان با نصب تابلوهای هشدار دهنده و آگاهی رسان مشخص است اما حساسیت مسائل محیط زیستی و همچنین رونق بسیاری از کارگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ در استان از قبیل معادن، ضرورت نصب تابلوهای بیشتر و آگاهی رساندن را 100 چندان کرده است.

وی ادامه داد: تابلوهای مشخص کننده حریم مناطق و زیستگاه‌های استان بر اساس قوانین جاری و مبتنی بر مطالعات و حریم‌های از پیش تعیین شده، در نقاط مشخصی نصب می‌شود و از نصب تابلوهای جدید می‌توان به استقرار تابلوی هشدار دهنده اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیکشهر در مجاورت سد "خیرآباد" و کنار جاده دسترسی به آن اشاره کرد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم
    عکاس :