داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه ی اهل سنت زابل؛
صبر و شکیبایی بارزترین صفت پیامبر اسلام/ وحدت شیعه و سنی در کشور بی نظیر است
کد مطلب: ۵۶۱۸۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۹
امام جمعه ی اهل سنت شهرستان زابل عنوان کرد: با اینکه پیامبر اسلام از صفات بی نظیری برخوردار بودند اما صبر و شکیبایی بارزترین صفت حضرت محمد به شمار می رود.
صبر و شکیبایی بارزترین صفت پیامبر اسلام/ وحدت شیعه و سنی در کشور بی نظیر است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مولوی شه بخش در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: فرمایشات وحرکات، خلق و خوی پیغمبر، صداقت و صفات و هر عمل پیامبر نمونه ای قابل تامل و الگو گرفتن است بنابراین به منظور سعادت خود و جامعه باید سیرت و اخلاق آن بزرگوار را در زندگی خود به کار بریم.

وی افزود: تمامی مسولان در کشور باید، نمونه بارزی از پیامبر باشند و با به کارگیری راه و روش ایشان در کار به خدمت رسانی به مردم پرداخته و دغدغه آنان رفاه و آسایش تمامی آحاد مردم به صورت برابر باشد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان زابل ابراز داشت: به برکت انقلاب اسلامی ایران، وحدت در تمام کشور به ویژه سیستان و بلوچستان موج زده و شیعه و سنی با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند که در کمتر کشوری این چنینی رویکردی مشاهده می شود.

مولوی شه بخش تصریح کرد: به برکت وحدت موجود، ایران اسلامی مهد امنیت در بین کشورهای منطقه به شمار می رود و برادری و برابری در آن موج می زند.

وی تاکید کرد: شیعه و سنی برادر و برابر هستند و تفاوت های مذهبی در آنان به هیچ عنوان نباید مایه ی اختلاف و تفرقه در بین آنان شود چرا که دین مبین اسلام بر پایه ی وحدت و انسجام پایه ریزی شده است.

مولوی شه بخش در پایان گفت: با استفاده از تعالیم پیامبر همانند گذشته می توان شاهد وحدت، برابری و برادری روزافزون در بین اقشار مختلف جامعه بود و آن را به عنوان یک الگو برای جهانیان معرفی کرد.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark