داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل:
حوزه و دانشگاه با کمک هم مشکلات جامعه را بررسی کنند
کد مطلب: ۶۲۴۴۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل گفت: حوزه و دانشگاه می توانند به عنوان دو نهاد به هم پیوسته مشکلات جامعه را بررسی کنند.
حوزه و دانشگاه با کمک هم مشکلات جامعه را بررسی کنند
حجت الاسلام والمسلمین محسن عارفی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد علمی برتر می توانند با تحقیق و پژوهش در خصوص مشکلات موجود در جامعه در جهت رفع و حل معضلات گام بردارند.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور این دو نهاد باید مشکلات اقتصادی را پیدا کنند و در موضوع اقتصاد دانش بنیان تحقیق و تالیف کنند و در اختیار مردم قرار دهند تا با اتکا به توان داخلی کشور نیازمند به بیگانگان نشود.

حجت الاسلام عارفی تصریح کرد: به منظور مقابله با دسیسه های دشمنان انقلاب و اسلام حوزه و دانشگاه فعالیتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی داشته باشند و با ارائه راهکارهای مناسب و عملی در جهت ارتقا سطح کیفی زندگی مردم تلاش کنند.

وی بیان داشت: اگر حوزه و دانشگاه با یکدیگر و همدل فعالیت کنند علم و اسلام با یکدیگر در جامعه نهادینه می شوند و بسیاری از دغدغه ها رفع خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول تاریخ ملتی دیندار و در عین حال دانا بوده و هستند که نشان از توامان بودن دین و علم با یکدیگر دارد.

حجت الاسلام عارفی تاکید کرد: طبق فرمایش امام خمینی (ره) "استکبار جهانی تلاش میکرد که دانشگاهیان را افرادی بی دین و حوزه و روحانیت را دست پرورده انگلیس معرفی کند "، در حالیکه در منطق اسلام علم آموزی و پژوهش مقدس است.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark