داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
مدیر آبفا زابل:
لایه روبی و گندزدایی از کانال های تصفیه آب سیستان انجام شد
کد مطلب: ۶۱۵۴۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
سرپرست آبفا شهرستان زابل عنوان کرد: به منظور افزایش کیفیت آب در منطقه سیستان لایه روبی و گندزدایی از کانال های تصفیه آب سیستان انجام شد.
لایه روبی و گندزدایی از کانال های تصفیه آب سیستان انجام شد
شهریار سرابندی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: باتوجه به کاهش دمای هوا و کم شدن نیاز آبی شهرهای سیستان و به جهت جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی به مخازن خروجی آب شرب شهرهای سیستان، از تاریخ ۲۲ شهریور ماه جاری، بحث لایروبی، تخلیه لجن و گندزدایی حوضچه ها، مخازن و کانال های تصفیه خانه آب سیستان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:خوشبختانه این عملیات با اقدامات شبانه روزی همکاران در تصفیه خانه، در حال انجام است و بخش‌های ابتدایی آن به پایان رسیده است.

سرابندی تصریح کرد: این عملیات باعث افزایش کیفیت آب تصفیه، کاهش نیاز به تزریق مواد گندزدا و شیمیایی، کاهش استهلاک همه تجهیزات از جمله پمپ های مورداستفاده در فرآیند تصفیه می‌شود، که در فواصل زمانی مختلف انجام خواهد شد.

سرپرست آب و فاضلاب زابل خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب در شهرستان زابل از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار است و مردم همانند همیشه می توانند آب مورد نیاز را با اطمینان مصرف کنند.


وی تاکید کرد: با توجه به بحران آب موجود در کشور، انتظار می رود مردم نسبت به استفاده بهینه از آب و صرفه جویی در این ماده حیاتی تلاش مضاعف داشته باشند.


سرابندی اظهار کرد: با مصرف آب به صورت بهینه و جلوگیری از اسراف می توان از بحران فعلی عبور کرده تا در آینده فرزندان ایران اسلامی با مشکل بی آبی مواجه نشوند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark