داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
كارآمدترين لباس جنگي جهان ساخته شد
کد مطلب: ۱۲۰۳۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۸
اوشیدا: محققان وزارت دفاع آمريكا موفق به ساخت يك لباس جنگي شدند كه نه تنها از بروز هرگونه جراحت جلوگيري مي كند؛ بلكه استقامت سربازان را افزايش مي دهد.
كارآمدترين لباس جنگي جهان ساخته شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اين زره جنگي Warrior Web نام دارد.
در حال حاضر هر سرباز در جنگ و تمرينات نظامي مجبور است ۲۵تا ۳۰ كيلوگرم تجهيزات و اسلحه جنگي با خود حمل كند.حمل محموله اي با اين وزن موجب مي شود كه سربازان پس از مدت زمان كوتاهي خسته و مهمتر از آن به عارضه هاي اسكلتي عضلاني مبتلا شوند.
براي كاهش اين صدمات، در بخش دروني اين لباس جديد از يك لايه نرم و كم وزن استفاده شده است كه آسيب و خستگي فرد را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد.
بافت اين لباس قابل شست و شو وضد گلوله به گونه اي است كه ميزان فشار بر روي بدن را كاهش مي دهد و از تمام نقاط آسيب پذير محافظت مي كند. يكي ديگر از نقاط قوت اين لباس زره مانند، عدم تداخل آن باساير لباس ها و تجهيزات جنگي است. علاوه بر آن، خاصيت انعطاف پذيري آن باعث مي شود كه فرد آزادي عمل داشته باشد.
ساخت اين لباس هنوز تكميل نشده است و محققان در تلاشند كه اين لباس جنگي را به سنسور، رابط هاي مختلف و ساير تجهيزات مورد نياز و سبك مجهز كنند و همچنين قابليت درمان فيزيكي و توانبخشي را به آن اضافه كنند.
اين لباس به دليل ويژگي هايش براي سالمندان نيز قابل استفاده است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :