داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نتایج تحقیقات انفجار بندر بیروت به زودی مشخص می‌شود
کد مطلب: ۷۰۹۰۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷
وزیر امور خارجه لبنان ابراز امیدواری کرد که نتایج تحقیقات حادثه انفجار بندر بیروت طی روزهای آینده مشخص شود.
نتایج تحقیقات انفجار بندر بیروت به زودی مشخص می‌شود

به گزارش اوشیدا به نقل از ایرنا؛ «شِربل وهبه»  جمعه شب در گفت ‌و گو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه احتمال می‌رود طی روزهای آینده نتایج تحقیقات انفجار بندر بیروت مشخص شود، گفت: دستگاه قضا این اختیار را دارد که در صورت نیاز از تجربه‌های کشورهای خارجی در روند تحقیقات استفاده کند.

وی اضافه کرد: دادگاه نظامی همه تحقیقات لازم در خصوص این حادثه را برای مشخص کردن مسؤولان آن انجام خواهد داد.

وهبه ادامه داد: ما [در وزارت خارجه لبنان] به بیانات سید حسن نصرالله به دید فرصتی برای خروج از محاصره نگاه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه لبنان از همه فرصت‌ها برای بهبود روابط خود با خارج استفاده خواهد کرد، اظهار داشت: طی ۲ روز گذشته، با ۳۰ وزیر خارجه صحبت کردم و همگی از آمادگی خود برای دیدار ۲ جانبه خبر دادند.

وزیر امور خارجه لبنان سفر رییس جمهوری فرانسه به این کشور را مثبت ارزیابی و بیان کرد: امانوئل ماکرون از لبنان خواست در اسرع وقت اصلاحات را انجام دهد و دولت هم در این راستا عمل خواهد کرد.

وهبه همچنین تاکید کرد: اولویت اکنون انجام عملیات نجات در محل انفجار است.

وی در خصوص کمک‌های خارجی به لبنان نیز گفت: درخواست‌هایی از کشورها برای ارسال کمک‌ها دریافت کردیم و درحال هماهنگی با بخش‌های نظامی مربوطه هستیم.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه در سخنرانی خود نحوه تعامل کشورهای خارجی را خوب توصیف کرد و گفت: نگاه ما به سفر امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه به لبنان و کمک و حمایت کشورها به کشور ما مثبت است و به جنبه‌های مثبت آن نگاه می‌کنیم و فرصتی برای لبنان بوده برای خروج از محاصره‌ای که با آن مواجه است.

عصر روز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، شمار زیادی کشته و زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

Share/Save/Bookmark