داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
حبس بیش از هزار عروس داعشی در زندان‌های امنیتی عراق + تصاویر
کد مطلب: ۶۲۰۶۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
مقامات عراقی 1750 زن و کودک جهادی خارجی را به دلیل مسائل امنیتی در زندان‌های تل کیف حبس کردند.
حبس بیش از هزار عروس داعشی در زندان‌های امنیتی عراق + تصاویر
مقامات عراقی پس از بیرون راندن نیروهای تکفیری از کشورشان، سه هزار زن و کودک جهادی را نگه داشتند. تعداد 1750 تن از این زنان خارجی بوده که دولت‌های اروپایی به دلایل امنیتی از پذیرش آنها معذور هستند. کشور عراق خارجی‌ها را در زندان‌های امنیتی تل کیف در نزدیکی موصل  حبس کرد.

این عروس‌های داعشی در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره زمان و دلیل پیوستنشان به داعش اظهارات قابل تاملی داشتند. یکی از آنها که اهل هامبورگ بود گفت اولین بار چادر و روبند را به طور تفریحی پوشیدم و یک روز  با آن به گردش در شهر رفتم. تمام مردم به من احترام گذاشتند و هرگز این پوشش مورد تمسخر کسی قرار نگرفت اما زمانی که به داعش پیوستم با رفتار متناقض و دقیقا عکس رفتار مردم شهرم مواجه شدم. 

یک زن روسی که عضو دیگر ی از داعش بود نیز اظهارات مشابهی در این باره داشت؛ او گفت پوشش سیاه یک زن  در کشور من هرگز باعث جلب توجه نمی‌شود و  آزادانه می‌توانی به همراه فرزندم به گردش در سطح شهر بپردازی و آن مساله برای هیچ کس عجیب نیست. 

آنها در ادامه سوالات خبرنگاران درباره توجیه و توضیح صادقانه پیوستنشان به داعش و ترور مردم بی گناه گفتند که بیشتر عروس‌های داعشی با اجبار و فریب همسرانشان عضو این گروه تروریستی شده‌اند. یکی از عروسان داعشی فرانسوی در این باره افشا کرد که همسرش با وعده مسافرت به ترکیه آنها را به عراق آورد. 

یکی از مقامات ارشد عراقی هشدار داد که آزادی این زنان و به‌ویژه کودکانشان تهدید بزرگی برای جامعه بشریت است. هر کدام از این کودکان پتانسیل یک تروریست حرفه‌ای شدن را دارند. دولت عراق نمی‌تواند چنین ریسک بزرگی را متحمل شود.  

 عروس داعشی

عروس داعشی

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark