داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
عراق| امام جمعه بغداد: عربستان و امارات به‌دنبال تقویت تروریسم در عراق و نابودی آن هستند
کد مطلب: ۷۰۶۰۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۷
امام جمعه بغداد ضمن محکوم‌کردن اقدام موهن رسانه سعودی علیه مرجعیت عالی شیعیان در عراق تأکید کرد که عربستان تروریسم را راهی عراق کرد و اکنون مرجعیت را گستاخانه مورد هدف قرار می‌دهد.
عراق| امام جمعه بغداد: عربستان و امارات به‌دنبال تقویت تروریسم در عراق و نابودی آن هستند

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ به نقل از دفتر اطلاع‌رسانی امام جمعه بغداد، آیت الله «سید یاسین الموسوی» در واکنش به توهین گستاخانه اخیر روزنامه سعودی الشرق الاوسط به آیت الله سیستانی، مرجعیت عالی‌قدر اظهار داشت که یکی از دلایل این امر مربوط به شخصیت آیت الله سیستانی و تلاش‌های ایشان برای محافظت از صلح داخلی و وحدت عراقی‌ها و حفظ جان و امنیتشان در برابر تجاوزات خارجی و فتنه‌انگیزی‌های داخلی است.

وی ادامه داد که آیت الله سیستانی یک مرد سیاسی نبوده و هیچ‌گاه وارد جهان سیاست نشده است٬ بلکه او از کشور و استقلال و آزادی و توسعه آن دفاع و به عراقی‌ها در انتخاب راه‌های نجات‌بخش و متحدکردنشان کمک می‌کند.

امام جمعه بغداد افزود که هرگونه عنوان و اصطلاح سیاسی برای آیت الله سیستانی مردود است و ایشان جز به‌اندازه ضرورت و در راستای منافع کشور وارد این عرصه نمی‌شود.

آیت الله الموسوی خاطرنشان کرد که تجربه اشغالگری آمریکا در عراق نشان می‌دهد که این کشور و هم‌پیمانان آن به‌ویژه امارات و عربستان با سلاح و زور و تروریسم قصد نابودی عراق را دارند.

وی تأکید کرد: آیت الله سیستانی کسی نیست که عربستان سعودی بتواند چهره وی را خدشه‌دار کند. آیت الله سیستانی کسی است که وحدت عراق را حفظ کرد و این کشور را از فروپاشی داخلی نجات داد. آیت الله سیستانی کسی است که عراق را در برابر هجمه داعشی‌ها حفظ کرد.

امام جمعه بغداد اظهار داشت که این عربستان سعودی بود که تروریسم را به عراق فرستاد و در واقع سران برخی کشورها و به‌ویژه عربستان سعودی و امارات با توسل به زور و سلاح به‌دنبال تقویت تروریسم در عراق و نابودی این کشور هستند.

وی در پایان تأکید کرد که این عربستان است که با حمایت از توطئه معامله قرن از صهیونیست‌ها تبعیت کرد.

انتهای پیام/+

Share/Save/Bookmark